У Вінниці відкрили мистецький проєкт про деукраїнізацію Донбасу

У Вінниці відкрили мистецький проєкт про деукраїнізацію Донбасу

16:52 20.06.2024

19 червня у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбулась презентація мистецького проєкту «Історія культурного опору російській агресії та деукраїнізації Донбасу часів тоталітарного режиму». В його межах представили роботи художників із Краматорська. Організатори події – департамент культури ВМР спільно з ГО «Ivangard».

Як зауважив директор департаменту культури ВМР Максим Філанчук, сьогодні дуже важливо підтримувати мистецтво та розвивати його.

Мистецтво не тільки слугує засобом самовираження та єднання людей, а й може стати ліками для покоління, яке переживає війну. Завдяки фантазії, вигаданим світам, картинам, скульптурам і поезії ми можемо відірватися від суворої реальності, нехай навіть на короткий час, – повідомив він.

У межах проєкту представили 33 роботи видатного краматорського художника Івана Борисова (1943-2021), який у своїй творчості об’єднав класичний стиль та авангардизм, створивши власний неповторний стиль малювання – «Івангардизм». Також на виставці можна побачити 9 робіт його послідовника та колекціонера Максима Дрогобецького.

Іван Борисов став справжнім учителем і наставником для багатьох молодих митців. Його роботи відображають дух протесту проти російської агресії та політики деукраїнізації Донбасу, і завжди були сповнені любові до України та всього українського, - розповів Максим Дрогобецький.

Сам же Максим Дрогобецький був вимушений покинути рідний Краматорськ на початку російської агресії. Свої перші картини він почав створювати у 2023 році, наслідуючи стиль майстра. У них він зображає власний погляд на мистецтво в сучасному світі.

Презентація експозиції пройшла з великим успіхом. Відвідувачі мали змогу не лише насолодитися прекрасними творами мистецтва, а й зануритися в історію культурного опору Донбасу.

Виставка експонуватиметься до 3 липня 2024 року.

Нагадаємо, у холі Вінницької міської ради відкрили виставку робіт вихованців творчої студії "Барвистий дивоцвіт". Роботи, представлені в експозиції, розкривають широку палітру захоплень і вмінь юних живописців.

Читайте також

Плести з рогози навчались учасники етнічного вікенду у Щітках
Детальніше
На Вінниччині запланували Всеукраїнську арт-резиденцію «Три площини Барської кераміки»
Детальніше
Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
У Вінниці розповіли про результати моніторингу медзакладів області
Детальніше
Вишиті рушники, сорочка матері та фото з родинного архіву. Що ще можна побачити на виставці?
Детальніше
У VinSmart Центрі для підлітків стартував проєкт «Простір можливостей»
Детальніше