У Вінниці відбудеться VІ Міжнародний пісенний онлайн фестиваль-конкурс "Золотий птах"

У Вінниці відбудеться VІ Міжнародний пісенний онлайн фестиваль-конкурс "Золотий птах"

15:03 23.04.2021
57

У цьому році у зв'язку з пандемією коронавіруса VІ  Міжнародний пісенний фестиваль-конкурс "Золотий птах" проходить в онлайн-форматі. Початок гала-концерту відбудеться 15 травня о 16:00, по завершенню відбудеться – нагородження переможців. Онлайн-фестиваль проходитиме на платформі Zoom з прямою трансляцією у Facebook. Інформаційна підтримка також на культурному порталі міста "VinCultureCode"  та КЗ "Центр концертних та фестивальних програм" у Facebook.

Засновниками та організаторами фестивалю-конкурсу є ГО "Центр "Культурна стратегія – XXI", ТМ "RUTA", КЦ "Галерея-XXI", РЦСМ "АРТ Шик", департамент культури Вінницької міської ради, управління культури та креативних індустрій департменту гуманітарної політики Вінницької ОДА. Іноземний партнер фестивалю-конкурс – Фонд ініціатив для людей з обмеженими можливостями "PRO OMNIBUS" (Республіка Польща).

Усі партнери підтримали новий формат з метою збереження Міжнародного фестивалю, адже п'ять років вони об'єднували дітей та молодь з інвалідністю. Окрім конкурсантів з України висловили бажання взяти участь у фестивалі представники з Польщі та Грузії. Цього року учасників фестивалю більше. Вони поділені за двома віковими категоріями: 10-15 років, 16-23 роки.

У Вінниці відбудеться VІ Міжнародний пісенний онлайн фестиваль-конкурс "Золотий птах"

В.о. першого заступника директора департаменту міської ради Олексій Циганков зазначив, що фестиваль-конкурс "Золотий птах" відбувається вже вшосте.

Подібні фестивалі завжди підтримуються вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, Вінницькою міською радою, департаментом культури. Звичайно, пандемія внесла свої корективи у формат проведення конкурсу. Колись ми боялись онлайну, інтернету і камер. Сьогодні ситуація змінюється і сьогодні учасники можуть продемонструвати себе як  медіа-зірок. І це добре, адже навіть коли закінчиться карантин, онлайн-формат залишиться, бо це чудова платформа для самореклами учасників фестивалів різних рівні. І дуже приємно те, що наші партнери з Польщі, Грузії також радо погодились взяти участь у цьогорічному фестивалі, – каже Олексій Циганков.

Голова ГО "Центр "Культурна стратегія-XXI", дизайнер ТМ "RUTA" Людмила Бушинська зазначила:

Фестиваль проходитиме в онлайн-форматі. Для наших дітей – це також новий етап. З одного боку вони не дуже раді тому, що не зможуть приїхати, а з іншого – я їм пояснила, що вони цього разу і співаки, і продюсери, і режисери. Адже вони знімають аматорське відео, показуючи не лише вміння співати, а й те, які вони креативні та творчі. Щодо онлайн-концентру, то я думаю, що це також буде цікавий досвід. Я дуже вдячна всім спонсорам і тим, хто зробить цей фестиваль більш яскравим і більш досяжним для більшої аудиторії, – каже Людмила Бушинська.

Онлайн гала-концерт розпочнеться о 16:00 15 травня, а по завершенню концерту відбудеться нагородження переможців. Оцінку виступів здійснюватиме журі, до складу якого входять представники від організаторів, партнерів конкурсу та закладів культури міста.

Онлайн-фестиваль проходитиме на платформі Zoom з прямою трансляцією у мережі Facebook. Інформаційна підтримка також на культурному порталі міста "VinCultureCode" та КЗ "Центр концертних та фестивальних програм" у Facebook.

У Вінниці відбудеться VІ Міжнародний пісенний онлайн фестиваль-конкурс "Золотий птах"

Голосування за номінацію "Переможець глядацьких симпатій" буде проведено онлайн за допомогою Google Forms, на цей вибір може вплинути кожен, хто вболіває і відслідковує свого фаворита.

Народна артистка України, голова журі Ірина Швець каже:

З року в рік престиж фестивалю-конкурсу "Золотий птах" і його популярність зростає. Цього року ми проаналізовали велику кількість заявок, відеопрезентацій від претендентів на участь у міжнародному фестивалі-конкурсі. Зазвичай ми відбираємо по 10 учасників у кожну вікову категорію. Цього року ми зробили виключення, зважаючи на велику кількість талановитих виконавців, які претендують на участь у нашому фестивалі. Тому цього року ми зустрічатимемо онлайн 26 учасників фестивалю, а не 20 як зазвичай. Також хочу відмітити, що виконавський рівень учасників теж невпинно зростає. Наші конкурсанти, які вже здобули досвід на попередніх фестивалях-конкурсах, враховують побажання членів журі, викладачів. І нам приємно зустрічати з кожним роком все більше професійних та всебічно розвинених учасників, – каже Ірина Швець.

Переможці фестивалю-конкурсу у кожній віковій категорії (I, II, III  місця, та Гран-прі) нагороджуються дипломами Фестивалю-конкурсу, грошовими преміями і подарунками. Грошовими преміями буде нагороджено ще 10 лауреатів. Окрім того, володар Гран-прі та два переможці за запрошеннями Фонду ініціатив для людей з особливими потребами "PROOMNIBUS" візьмуть участь у щорічному пісенному фестивалі для молоді з особливими потребами "Чехочинські творчі зустрічі" у Польщі.

Детальна інформація про фестиваль-конкурс за телефонами: (063) 164-64-94.

Нагадаємо, У центрі Вінниці розмістять писанки-велетні, а розважальні заходи відбубуться онлайн

Читайте також
Цими вихідними Європейська площа стане місцем зустрічі любителів книг
Детальніше
У Вінниці відзначили учасників конкурсу "Традиції святкування Великодня в Україні та у моїй родині"
Детальніше
Вінницький музикант зіграв разом з військовим оркестром США
Детальніше
Вінничан запрошують на книжний "VinBookFest"
Детальніше
Середньовічне шоу та посвята в лицарі, - неподалік Вінниці відбудеться фестиваль ремесл "Дунстан"
Детальніше
У Вінниці оголосили швидкий конкурс проектів на екологічну тематику
Детальніше