На Вінниччині суди зупинили незаконне розпаювання земель

На Вінниччині суди зупинили незаконне розпаювання земель

14:33 23.04.2021

Вінницьким апеляційним судом задоволені апеляційні скарги органів прокуратури на рішення судів першої інстанції про визнання прав на земельні ділянки за фізичними особами.

Так, Вінницьким апеляційним судом задоволено апеляційну скаргу Немирівської місцевої прокуратури про визнання права на земельну частку (пай) на території Брацлавської територіальної громади.

Під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень прокуратурою виявлено рішення Немирівського районного суду, яким за фізичною особою незаконно визнано право на земельну частку (пай) площею 2,6 га оціночною вартістю 330 тис. гривень, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Установлено, що правові підстави для визнання за громадянином права на земельну частку (пай) відсутні, оскільки його не було включено до списків членів колишнього колективного сільськогосподарського підприємства, відтак він не отримував державного акта на право колективної власності та сертифіката про право на земельну частку (пай).

Узявши до уваги доводи прокурора, Вінницький апеляційний суд  скасував рішення суду першої інстанції про визнання за фізичною особою права на землю, відтак попереджено відчуження ділянки Брацлавської територіальної громади, - додають у прокуратурі.

Також Вінницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Вінницької обласної прокуратури на рішення Томашпільського районного суду, який, вийшовши за межі своїх повноважень, зобов’язав сільську раду надати фізичній особі земельну  ділянку площею 2 га оціночною вартістю 250 тис. гривень.

Органи прокуратури Вінниччини активізують свою представницьку діяльність щодо моніторингу та виявлення незаконних рішень судів, які зачіпають інтереси держави та територіальних громад області.

Нагадаємо, у Вінниці викрили схему привласнення земельних ділянок.

Читайте також

Відбувся аукціон з оренди землі поблизу Малих Крушлинців Вінницької громади
Детальніше
У Хмільницькому районі держреєстраторка спричинила державі збитків на понад мільйон гривень
Детальніше
У Вінниці на аукціони виставлять земельні ділянки - де й коли відбудуться торги
Детальніше
На Вінниччині вилучили з приватної власності землі вартістю 56 млн грн
Детальніше
Громаді повернули 108 га вінницької землі, за яку орендар не платив до бюджету
Детальніше
Підприємці, які розвивають агробізнес, можуть орендувати або ж придбати землю під бізнес
Детальніше