На Вінниччині шукали шляхи для подальшого розвитку галузі культури в громадах

На Вінниччині шукали шляхи для подальшого розвитку галузі культури в громадах

12:22 12.04.2021
33

На території Державного історико-культурного заповідника “Буша” днями відбулась робоча нарада за участю представників Ямпільської, Бабчинецької, Крижопільської, Піщанської, Студенянської, Чернівецької територіальних громад та Могилів-Подільської райдержадміністрації, відповідальних за галузь культури.

Учасники наради обговорили актуальні питання щодо реалізації чинного законодавства з надання культурних послуг на рівні територіальних громад, ризики та виклики, пов`язані із функціонуванням закладів культури на базовому рівні, оскільки реформа децентралізації передбачає, в першу чергу, доступ населення до якісних культурних послуг та створення комфортного середовища для проживання мешканців громад.

На часі й кадрові питання. Так, спостерігається тенденція призначення в територіальних громадах керівників органів управління у сфері культури без відповідної фахової освіти та досвіду роботи. А це негативно впливає на організацію діяльності закладів культури. Аналогічна ситуація відбувається й під час призначення керівників закладів культури, — інформує Вінницька облдержадміністрація.

На зниження якості надання культурних послуг суттєво впливає переведення працівників клубних та бібліотечних закладів на 0,75, 0,5 та 0,25 ставки. Дана тенденція спостерігається у більшості територіальних громад області у зв’язку з нестачею бюджетних асигнувань.

Управління культури та креативних індустрій спільно з Вінницьким обласним центром культури “Щедрик” ініціювали надання методичної та практичної допомоги територіальним громадам області щодо розвитку кіно та відео мережі в області, стан якої на сьогодні залишається критичним.

Культура є основою ідентичності суспільства, засобом інтеграції, що базується на універсальних правах людини, вона має розкривати творчий потенціал громади, забезпечувати діалог усіх соціальних груп, гармонійний розвиток особистості та зростання добробуту мешканців територіальної громади, - інформує начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Ольга Дернова.

Тож дуже актуальним для обговорення було питання щодо збереження народних аматорських творчих колективів у клубних закладах. Нині, з метою економії коштів, громади скорочують навіть знані аматорські колективи, які отримали звання і популярність. Як наслідок: втрата професійних кадрів, духовне зубожіння громади. Адже, діяльність аматорських колективів є важливою умовою як для розвитку окремої особистості, так і громади в цілому. Крім того, творчі колективи презентують українські традиції та звичаєву культуру на теренах Вінниччини, України та за кордоном.

Учасники зібрання наголошували на необхідності збереження маєтків, палаців, що знаходяться на території громад. Внаслідок умілого господарського підходу, такі об’єкти можуть стати туристичними магнітами, які сприятимуть розвитку креативних індустрій.

Нагадаємо, Тульчин претендує на статус “культурної столиці України”.

Читайте також
На Вінниччині вшанували пам'ять жертв політичних репресій
Детальніше
У Вінницькій області буде виставлено на приватизацію 14 будівель
Детальніше
Вінниччина розбудовує спеціалізовані служби запобігання домашньому насильству
Детальніше
У Вінниці вперше засідала госпітальна рада Вінницького госпітального округу
Детальніше
Представники НСЗУ приїхали врегулювати питання контрактів з медзакладами Вінниччини
Детальніше
Реалізація проєкту Барнахус на Вінниччині залежить від унормування законів
Детальніше