Тульчин претендує на статус “культурної столиці України”

Тульчин претендує на статус “культурної столиці України”

12:38 31.03.2021
727

Тульчинська міська рада подала заявку на участь у конкурсі "Культурні столиці України". Про це 31 березня інформує офіційний сайт місцевої громади.

Мала культурна столиця – це один з трьох почесних річних статусів Культурної столиці України, який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням менш як 100 тис. осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проєктів (портфель ініціатив), спрямовану на досягнення цілей програми “Культурні столиці України”, - йдеться у повідомленні.

Програма “Культурні столиці України” має на меті стимулювання почуття приналежності членів територіальних громад до їх спільного культурного простору, розвиток культурного туризму та підтримку місцевих культурних ініціатив.

В жовтні 2020 року розпорядженням міського голови створено робочу групу з підготовки до конкурсу у межах програми “Культурні столиці України".

Майже шість місяців робоча група працювала над ідеєю проєкту та підготовкою відповідних матеріалів для подачі заявки, досліджувала простори міста та громади, які потребують втручання, опрацьовувала подані пропозиції від представників громади, проводила зустрічі з кураторами ініціатив, громадськістю, представниками культури Вінницької області.

Тульчин вважають “Колискою Щедрика”, сьогодні на території міста розташовано музей – квартиру Леонтовича та функціонує капела ім.Леонтовича, яку організував сам композитор в далекому 1919 році.

У 2022 році світ відзначає 145-річчя з дня народження Миколи Леонтовича, українського композитора зі світовим ім’ям, автора обробки всесвітньо відомої мелодії “Щедрик” та 100 років американської прем’єри твору в концертній залі Карнегі хол, Нью-Йорк. Саме у 1916 році з міста Тульчин – випурхнув той варіант мелодії, який став головною Різдвяною піснею людства.

Робочою групою напрацьовано проєкт “Чотири ноти, що об’єднали світ. Тульчин – столиця Щедрика”, який ставить за мету створення конкурентоспроможного культурно – туристичного кластера, що пов’язаний із культурно – історичною ідеєю, яка відноситься до світової музичної спадщини.

За результатами проєкту передбачено створення умов для подальшого розвитку єдиного культурно-туристичного кластера громади. 30 березня 2021 року Тульчинська міська рада подала заявку на участь у конкурсі "Культурні столиці України". Конкурсний відбір та оцінювання проєктних заявок триватиме до 15 грудня.

Нагадаємо, Тульчин отримає гроші з держбюджету на житло для переселенців.

Читайте також
В Тульчині зіштовхнулись Opel та мотоцикл: двоє людей у лікарні
Детальніше
Тульчин прощається з трагічно померлим студентом місцевого коледжу
Детальніше
Вінничан запрошують у “Зал слави рок-н-ролу”
Детальніше
Вінничан запрошують у “музичну подорож” палацами та замками України
Детальніше
Вінничан знову запрошують на симфонічне шоу “Хіти з екрану”
Детальніше
У Вінниці скасували табу на культурне життя
Детальніше