Жителя Немирівського району незаконно позбавили волі

Жителя Немирівського району незаконно позбавили волі

10:25 20.05.2021

За результатами проведеної Вінницькою обласною прокуратурою перевірки виявлено факт незаконного затримання працівниками поліції особи, безпідставного її доставлення та утримання в державній установі "Вінницька установа виконання покарань (№1)".

Так, 30-річного жителя Немирівського району засуджено вироком Немирівського районного суду від 17.02.2021 за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень призначено остаточне покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі, а в строк відбування покарання судом повністю зараховано відбуте покарання за попереднім вироком Гайсинського районного суду від 04.10.2019 у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі.

Таким чином на момент проголошення 17.02.2021 Немирівським районним судом вироку засуджений повністю відбув призначене покарання, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Розпорядження про виконання зазначеного вироку від 17.02.2021, що набрав законної сили Немирівським районним судом направлено до сектору поліцейської діяльності № 1 відділу поліції № 5 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області.

Однак, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, працівниками поліції 19.04.2021 незаконно затримано останнього та надалі доставлено до ізолятора тимчасового тримання №3 (Гайсин) ГУ НП у Вінницькій області, працівники якого також не перевірили наявність законних підстав для поміщення до ізолятора, внаслідок чого він незаконно утримувався в ізоляторі до 20.04.2021, - додають у прокуратурі.

При цьому керівництвом ізолятора тимчасового тримання № 3 (Гайсин) ГУ НП у Вінницькій області не вжито заходів до припинення незаконних дій стосовно безпідставного утримання чоловіка, а навпаки прийнято необґрунтоване рішення про його конвоювання до державної установи "Вінницька установа виконання покарань (№1)".

Своєю чергою нехтуючи конституційними правами особи на свободу, працівниками державної установи виконання покарань (№1)" допущено безпідставне прийняття та утримання в слідчому ізоляторі зазначеного чоловіка.

Керівництвом установи виконання покарань не вжито заходів щодо припинення незаконних дій та більше того скеровано матеріали та запит на наряд стосовно останнього для визначення місця відбування покарання до Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Залишивши поза увагою вищезазначені порушення, комісія Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції безпідставно розглянула на засіданні матеріали стосовно незаконно утримуваного в установі чоловіка та прийняла рішення про його направлення для відбування вже відбутого покарання до державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)".

Унаслідок неправомірних дій працівників і керівництва державної установи "Вінницька установа виконання покарань (№1)" та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції допущено незаконне позбавлення волі особи.
Надалі, після прибуття до державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)", адміністрація виправної колонії 30.04.2021 звільнила останнього з установи у зв’язку з відсутністю законних підстав для його утримання.

У зв’язку з цим обласною прокуратурою внесено вказівку начальнику Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних працівників поліції, а також через Офіс Генерального прокурора направлено вказівку начальнику Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних службових осіб державної установи "Вінницька установа виконання покарань (№1)" та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Крім того, територіальним управлінням ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, наразі проводиться досудове розслідування за фактом протиправних дії працівників поліції, установи виконання покарань та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, що призвели до істотних порушень охоронюваних законом прав особи на свободу.

Нагадаємо, розслідуються не належні умови тримання засуджених в Ладижинській колонії.

Читайте також

Хлопчик підпалив кабінет директора школи у Жмеринському районі
Детальніше
Суддя Вінницького апеляційного суду отримала відставку
Детальніше
20 років не платив за оренду - у підприємця забрали гідроспоруду на Гайсинщині
Детальніше
Шість років відсидить вінничанин, який вкрав у фірми продуктів на понад 250 тис. грн
Детальніше
Вінницькі прокурори повідомили про підозру "жене пленного солдата ВСУ"
Детальніше
Привласнив понад 1 млн грн: вінницькі прокурори передали до суду обвинувачення
Детальніше