Розслідуються не належні умови тримання засуджених в Ладижинській колонії

Розслідуються не належні умови тримання засуджених в Ладижинській колонії

16:51 14.05.2021
44

Вінницькою обласною прокуратурою на виконання доручення Офісу Генерального прокурора організовано перевірки дотримання прав засуджених до довічного позбавлення волі осіб в установах виконання покарань.

Європейським судом з прав людини неодноразово констатувались порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо заборони катування осіб в установах виконання покарань, у тому числі Вінницької області, до якого прирівняне незабезпечення прав засуджених осіб на визначені Законом матеріально-побутові умови тримання, у тому числі норму жилої площі.

Однак, керівництвом державної установи "Ладижинська виправна колонія (№ 39)" та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції не вжито вичерпних заходів для недопущення аналогічних порушень прав засуджених та виконання рішень Європейського суду з прав людини щодо забезпечення належними умовами тримання засуджених, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Так, в семи камерах корпусного сектору максимального рівня безпеки державної установи “Ладижинська виправна колонія (№39), де утримуються засуджені до довічного позбавлення волі, порушується визначена Кримінально-виконавчим кодексом України норма жилої площі на одного засудженого, що подекуди складає 2,67 м.кв. (при мінімальній не менше 4 м.кв).

При цьому у виправній колонії облаштовано локальний сектор “звичайні жилі приміщення для тримання засуджених до довічного позбавлення волі” з лімітом наповнення 10 осіб, в якому проведено необхідні ремонтні роботи. Однак, всупереч вимог кримінально-виконавчого законодавства питання про переведення засуджених, за наявності визначених законодавством підстав, з приміщень камерного типу до звичайних жилих приміщень до втручання прокуратури взагалі не ініціювалось, переведення до якого мало також розв'язувати проблему з порушенням норм жилої площі, - додають у прокуратурі.

Зокрема, лише після втручання обласної прокуратури комісією виправної колонії 22.04.2021 прийнято рішення про переведення 9 засуджених до звичайних жилих приміщень, які до цього часу так і не переведені оскільки установою не отримано дозвіл Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції з цього питання, який Кримінально-виконавчим кодексом України взагалі не передбачений.

На додаток, засудженим до довічного позбавлення волі не забезпечено умови для залучення до праці, у тому числі при наявності у них виконавчих листів на загальну суму понад 1 мільйон гривень. Наразі не працевлаштовано жодного засудженого вказаної категорії, аргументуючи відсутністю в колонії замовлень та можливістю їх працевлаштувати.

На зазначені порушення обласною прокуратурою у березні цього року внесено вказівку начальнику Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, однак жодних заходів щодо їх усунення не вжито.

У зв’язку з цим обласною прокуратурою через Офіс Генерального прокурора внесено вказівку начальнику Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про невідкладне усунення виявлених порушень та притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, враховуючи, що вказані протиправні дії працівників установи виконання покарань призвели до істотних порушень охоронюваних законом прав засуджених, їхнього морального страждання та нелюдського поводження з ними, Гайсинською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 365 КК України, досудове розслідування проводиться територіальним управлінням ДБР, розташованого у місті Хмельницькому.

Нагадаємо, у Літинській колонії привласнювали зарплату засуджених.

Читайте також
Ободівській громаді повернули 2 га землі вартістю 250 тис. грн
Детальніше
Сутисківській громаді передали майно вартістю понад 3 млн грн
Детальніше
Поліцейського, який скоїв смертельну ДТП, відсторонили від посади
Детальніше
За знищені дерева троє жителів Оратівщини сплатять 100 тис. грн
Детальніше
Оголошено про підозру поліцейському, який у Вінницькому районі спричинив смертельну ДТП
Детальніше
Суд поставив крапку в справі 22-річного брацлавчанина, який вбив пенсіонера
Детальніше