Вінницькі силовики викрили злочинний "наркокартель"

Вінницькі силовики викрили злочинний "наркокартель"

10:10 28.05.2021

Вінницькою обласною прокуратурою до суду передано обвинувальний акт стосовно керівника злочинної організації, яка вчиняла злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин.

Слідством встановлена протиправна діяльність стійкого злочинного об’єднання з ієрархічною системно-структурною побудовою, яке має керівників (лідерів), чітке визначення ролей кожного учасника та їх підпорядкованість керівникам, загальні правила поведінки і конспірації та єдиний злочинний план, відомий усім учасникам об’єднання.

З’ясовано, що крім гуртового розповсюдження (десятками кілограмів) наркотичних засобів та психотропних речовин, переправлених у тому числі до України контрабандним шляхом, організація займалася і їх роздрібним збутом, - інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Для цього ділки використовували соціальну мережу, де покупці з дотриманням умов конспірації, без особистого контакту з продавцем, могли замовити, оплатити та придбати наркотики. Далі клієнти отримували замовлений "товар" через так звані "закладки" або у відділеннях поштового оператора.

На сьогодні до суду передано обвинувальні акти стосовно 9 учасників організації, в тому числі одного з її керівників, які перебувають під вартою.
Розслідування кримінального провадження та його оперативний супровід здійснювався підрозділами УСБУ у Вінницькій області за координації та процесуального керівництва обласної прокуратури, - додають у прокуратурі.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом, організатору злочинної організації загрожує покарання у межах санкцій, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 305,  ч. 4 ст. 28, ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України у виді позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, за нарколабораторію в квартирі вінничанин може потрапити на 8 років за ґрати

Читайте також

На Вінниччині викрили схему розкрадання 5,6 млн грн при закупівлі обладнання для онкохворих
На Вінниччині викрили схему розкрадання 5,6 млн грн при закупівлі обладнання для онкохворих
Детальніше
Директору лікарні на Гайсинщині повідомили підозру незаконні надбавки завдали мільйон збитків
Директору лікарні на Гайсинщині повідомили підозру: незаконні надбавки завдали мільйон збитків
Детальніше
На Вінниччині посадовець хотів привласнити землю громади вартістю понад 400 тисяч
На Вінниччині посадовець хотів привласнити землю громади вартістю понад 400 тисяч
Детальніше
Поліція Вінниччини розшукує 25-річного Давида Шоріна — підозрюється у наркозлочинах
Поліція Вінниччини розшукує 25-річного Давида Шоріна — підозрюється у наркозлочинах
Детальніше
Екс-посадоця підприємства Хмільницького району підозрюють у розтраті під час тендеру
Екс-керівника підприємства Хмільницького району підозрюють у розтраті під час тендеру
Детальніше
Троє вінничан затримані з 900 грамами наркотиків — їм загрожує до 8 років ув'язнення
Троє вінничан затримані з 900 грамами наркотиків — їм загрожує до восьми років ув'язнення
Детальніше