Вінницькі силовики викрили злочинний "наркокартель"

Вінницькі силовики викрили злочинний "наркокартель"

10:10 28.05.2021

Вінницькою обласною прокуратурою до суду передано обвинувальний акт стосовно керівника злочинної організації, яка вчиняла злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин.

Слідством встановлена протиправна діяльність стійкого злочинного об’єднання з ієрархічною системно-структурною побудовою, яке має керівників (лідерів), чітке визначення ролей кожного учасника та їх підпорядкованість керівникам, загальні правила поведінки і конспірації та єдиний злочинний план, відомий усім учасникам об’єднання.

З’ясовано, що крім гуртового розповсюдження (десятками кілограмів) наркотичних засобів та психотропних речовин, переправлених у тому числі до України контрабандним шляхом, організація займалася і їх роздрібним збутом, - інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Для цього ділки використовували соціальну мережу, де покупці з дотриманням умов конспірації, без особистого контакту з продавцем, могли замовити, оплатити та придбати наркотики. Далі клієнти отримували замовлений "товар" через так звані "закладки" або у відділеннях поштового оператора.

На сьогодні до суду передано обвинувальні акти стосовно 9 учасників організації, в тому числі одного з її керівників, які перебувають під вартою.
Розслідування кримінального провадження та його оперативний супровід здійснювався підрозділами УСБУ у Вінницькій області за координації та процесуального керівництва обласної прокуратури, - додають у прокуратурі.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом, організатору злочинної організації загрожує покарання у межах санкцій, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 305,  ч. 4 ст. 28, ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України у виді позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, за нарколабораторію в квартирі вінничанин може потрапити на 8 років за ґрати

Читайте також

Під Вінницею водій керував автомобілем під наркотичними солями
Детальніше
На Вінниччині знешкодили міжрегіональний наркосиндикат
Детальніше
Приїхали збувати психотропи на території Вінницького району
Детальніше
Розповсюджував канабіс - у Вінниці затримала раніше судимого наркозакладчика
Детальніше
Вилучили психотропів на 3 млн грн - на Вінниччині затримали наркодилера
Детальніше
Затримали вінничанина, який передав знайомій в тюрму наркотики
Детальніше