На Вінниччині розглянули 212 заяв щодо потерпілих від репресій
У пресцентрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації 27 серпня відбулося чергове засідання обласної комісії з реабілітації, на якому розглянули 212 заяв про визнання особи реабілітованою чи потерпілою від репресій.
Захід відбувся з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2” (зі змінами та доповненнями).
Відновлення історичної справедливості – це основна мета діяльності обласної комісії з реабілітації, що утворена та діє при обласній державній адміністрації. Це один з пріоритетних напрямків діяльності будь якої розвиненої та висококультурної держави. Збереження історичної пам’яті про вагомі події історії – це те, що у майбутньому забезпечує недопущення подібних трагічних подій у національній історії, – зазначила директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Світлана Василюк.
Відповідно до Закону України “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” реабілітованими визнаються особи, які до 24 серпня 1991 року були обвинувачені, або яким було призначено покарання за рішенням позасудового органу незалежно від діяння, яке вони вчинили, або мотивів обвинувачення чи призначення покарання.
Члени обласної комісії з реабілітації розглянули на засіданні 212 заяв та відповідний пакет документів до них, а також перевірили факт обвинувачення та призначення покарання.
За результатами обговорення та наступного голосування найближчим часом будуть підготовлені відповідні обґрунтовані пропозиції стосовно кожної зі справ та передано до Національної комісії з реабілітації для подальшого їх вирішення по суті.
Нагадаємо, на Вінниччині вшанували пам'ять жертв політичних репресій.