Обласна комісія розглянула 11 питань передачі та приймання майна і договори оренди

Обласна комісія розглянула 11 питань передачі та приймання майна і договори оренди

10:27 28.05.2021

Андрій Ковальов 27 травня провів засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови облради Володимир Кістіон і заступник голови облради Анатолій Ткач.

Члени комісії заслухали звіт директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергія Вовченка про виконання заходів Обласної програми будівництва, облаштування та утримання місцевих пунктів пропуску через україно-молдовський державний кордон на 2017-2021 роки за 2020 рік.  За словами Сергія Вовченка, у 2020 році через відсутність фінансування заходи програми проведені не були, а утримання пунктів пропуску фінансувалося коштом територіальних громад. Депутати взяли звіт до відома.

Заслухали депутати  й звіт начальника управління розвитку територій та інфраструктури облдержадміністрації Марії Зонової про виконання у 2020 році Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки.

За інформацією Марії Зонової, заходи з енергозбереження у 2020 році було профінансовано на суму 105, 97 млн грн з різних джерел.  За рік в області були реалізовані проєкти з переведення котелень на альтернативні види палива на трьох об`єктах бюджетної сфери. За словами доповідача, на 2020 рік програмою передбачалося виділення 100 тис. грн на запровадження системи щоденного моніторингу споживання енергетичних ресурсів закладами обласного підпорядкування, але їх не було профінансовано. У 2021 році щомісячний моніторинг відбувається завдяки гранту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

На думку першого заступника голови обласної Ради Володимира Кістіона, енергомоніторинг бюджетних підприємств  потрібен не лише, аби оцінити, наскільки ефективним є використання ресурсів. Він переконаний, що  необхідність щоденного моніторингу бюджетних організацій  дозволить якісно використовувати бюджетні кошти: “На сьогодні вартість такого енергомоніторингу складає 100 тисяч гривень, а економію бюджетних засобів матимемо на мільйони”.

На комісії ми заслухали звіти про виконання двох обласних програм – про облаштування місцевих пунктів пропусків через українсько-молдовський державний кордон і про підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів. На жаль, обидві ці програми не виконувалися, тому що не було фінансування, – сказав Володимир Кістіон.

На засіданні постійної комісії також було представлено звіт за 2020 рік про виконання Регіональної екологічної бюджетної програми на 2019-2023 роки.

Джерелами фінансування природоохоронних заходів в рамках Програми є Державний бюджет; обласний бюджет, зокрема – фонд охорони навколишнього природного середовища в складі обласного бюджету; та місцеві бюджети. Звітуючи, Марія Зонова повідомила, що у 2020 році для реалізації 20 природоохоронних заходів в облбюджеті було заплановано  19,061 млн грн, із них освоєно 17,321 млн грн (90,9%). Члени комісії підтримали звіт. Крім того, депутати вийшли з пропозицією звернутися до обласної державної адміністрації щодо внесення змін до Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Враховуючи проведення адміністративно-територіальної реформи, територіальні громади Вінниччини не змогли забезпечити подання природоохоронних запитів на фінансування коштом обласного бюджету до 1 грудня року, що передує плановому, – зазначив голова постійної комісії Андрій Ковальов. – Якщо терміни подання запитів будуть змінені, то, наприклад,  Вінницька територіальна громада зможе взяти участь у конкурсі розподілу коштів обласного фонду і, в разі перемоги, вже цього року активно приступити до розчищення Південного Бугу. Що, своєю чергою, призведе до поліпшення якості води, яку споживають люди.

Профільна комісія, загалом, розглянула 11 питань  порядку денного. Більшість із них стосувалися оренди приміщень, передачі та приймання майна.
 
Нагадаємо, депутатська комісія підтримала зміни до Вінницького обласного бюджету.

Читайте також

У Вінницькій облраді запідозрили «штучне подрібнення витрат для уникнення Prozorro» при створенні креативного простору «Щедрик»
Детальніше
Будівництво укриттів у медзакладах та допомога ЗСУ - рішення 52 сесії Вінницької облради
Детальніше
Вінницька обласна станція юннатів зібрала кошти на Bandera Power для захисників
Детальніше
У Стрижавці та Мізяківських Хуторах капітально відремонтували ліцеї
Детальніше
Де знайдуть кошти для фінансування вінницького Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Депутати з'ясовували чи усунули резонансні порушення в психоневрологічному будинку-інтернаті
Детальніше