Як вибрати книгу для програміста-початківця

Як вибрати книгу для програміста-початківця

16:32 21.12.2023

Професія програміста стала дуже популярною за останні 10 років. За цей період в Україні з'явилося чимало IT-компаній, які працюють не лише з вітчизняними, а й із закордонними проєктами. Це дозволяє їм стабільно гарантувати своїм працівникам конкурентну заробітну плату.

Тож попит на кваліфікованих програмістів зараз високий, і ввійти до сфери не так уже й складно. Засвоїти базові знання в цій галузі допоможуть безплатні відеоуроки в інтернеті та книги про програмування. З цими інструментами навіть людина без жодного досвіду роботи у сфері програмування з часом буде краще орієнтуватися в поняттях та актуальних трендах.

XN9YEMKFFaZDO_4AE3O0a18tyAnJ8FNM2VKN6pTx6EoBgrZPcru3i4MN_fkMPYFThK1HQyr-06yKBHact-0a7feUk2f4z794YTcvZYuwNiUFnqBXuNSR3AaQU1mno1FvyR8xNKvVIGI5CuNJjU9tS5s

Які книжки знадобляться на початку шляху програміста

Умовно всі необхідні видання можна розділити на дві категорії:

  • для мотивації — це історії успіху людей, які зробили собі імена у сфері новітніх технологій (створили сучасний смартфон, розробили практичний ПК, придумали мережу Інтернет тощо);
  • для навчання — інформаційні посібники, що містять основні поняття та інструменти для базової роботи з кодом.

Історію успіху можна купити будь-яку, а от над вибором посібника доведеться трохи подумати. Важливо вибрати мову програмування, яка вам цікава, чи хоча б умовну сферу діяльності. Може вас понад усе цікавить саме вебдизайн, але це не програмування в чистому вигляді. Дизайнер створює макети сайтів та інших інтернет-ресурсів у спеціальних програмах, готує каталоги та брошури до друку в типографії.

Також важливо вивчати тематичні книги про основні тенденції в розвитку новітніх технологій. Головний тренд останніх років — активне використання штучного інтелекту в усіх сферах життя. Якщо розібратися з тим, де саме ШІ спрацює краще за людину, особливо у сфері базових монотонних завдань, це дійсно залишає більше часу для креативної частини роботи.

На що звернути увагу перед купівлею книжки

Щоб посібник дійсно знадобився у навчанні, потрібно завжди звертати увагу на такі нюанси, як:

  • рік видання, адже інформація у друкованих книжках не завжди досить швидко оновлюється;
  • зміст і структура матеріалу, манера написання та спосіб подання інформації;
  • якість паперу, щоб на ньому було зручно залишати нотатки за потреби;
  • автори книжки та сфера їх діяльності.

Існують навіть спеціальні видання з програмування для дітей шкільного віку. Вони чимось схожі на звичайні підручники, які просто та з якісними ілюстраціями, схемами, таблицями пояснюють основи роботи з кодом. Зробити найпростіші вправи з таких посібників вийде майже на будь-якому домашньому комп'ютері.