З 18 червня в Україні має з’явитися електронний військовий квиток з QR-кодом

З 18 червня в Україні має з’явитися електронний військовий квиток з QR-кодом

14:14 17.06.2024

З 18 червня у застосунку Резерв+ має з'явитися QR-код, відсканувавши який ТЦК чи поліцейські зможуть миттєво отримати інформацію про статус громадянина як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що в Україні готуються до запуску електронного військово-облікового документа (е-ВОД). Це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг».

Як раніше розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін під час телемарафону, «для багатьох українців цей QR-код є певним символом легітимізації, тому що таким чином електронний документ можна буде всюди показувати, і він буде рівнозначний паперовому».

Поки що військовозобов’язаним вклеюють у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код). Фактично це є ідентифікаційним кодом, який Реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» автоматично присвоює військовозобов’язаному.

Нагадаємо, військовий квиток у чоловіків можуть вимагати дедалі частіше — про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю журналістці Еммі Антонюк. За його словами, громадяни повинні будуть пред’явити військовий квиток при отриманні адміністративних послуг, зокрема при оформленні паспорта, водійського посвідчення, реєстрації місця проживання, оформлення права власності на нерухомість, при вступі до навчальних закладів та працевлаштуванні.

Читайте також

Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
Електронне бронювання військовозобов’язаних тепер доступне на порталі "Дія"
Детальніше
У Вінниці створили Раду родин загиблих Захисників та Захисниць України
Детальніше
Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Понад 4 мільйони українців оновили військово-облікові дані
Детальніше
95 захисників повернулись з полону: як пройшов обмін військовополоненими та кого повернули додому?
Детальніше