Відключення світла в неділю не планують, а от наступний тиждень буде складним

Відключення світла в неділю не планують, а от наступний тиждень буде складним

19:13 15.06.2024

У неділю, 16 червня, відключення електроенергії в Україні не плануються. А от наступний тиждень буде складним — відключення стануть довшими.

Про це повідомляє "Укренерго".

Завтра, 16 червня, застосування обмежувальних заходів не прогнозується. Причина - зниження електроспоживання у вихідний день, — ідеться в повідомленні "Укренерго" в телеграм-каналі в суботу.

Зазначається, що в разі зміни ситуації буде додаткове повідомлення.

Попереду тривалі відключення

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив про ситуацію, що склалася в українській енергетичній системі. Він попередив, що наступного тижня відключення світла стануть довшими, а також пояснив причини.

Цього тижня в українців у плані відключень світла можна сказати був перепочинок. В основному, електрику відключали за графіком, а тривалість її відсутності була не такою довгою як раніше.

Цьому сприяло повернення до роботи після планового ремонту одного з енергоблоків українських АЕС. Проте, за словами голови Укренерго Володимира Кудрицького, наступного тижня нашим атомникам доведеться з цією метою зупинити ще один реактор. Тож ситуація в енергосистемі стане значно проблемнішою.

Ми будемо мати справу відзавтра вже зі зниженою потужністю на атомних електростанціях, як очікується. І в середині двадцятих чисел червня – ще будемо мати додатковий крок зниження потужності на АЕС, – повідомив голова Укренерго.

Також у компанії прогнозують зростання споживання наступного тижня, оскільки синоптики очікують на повернення спеки на більшу частину України. У такі дні активно використовується холодильне обладнання та кондиціонери, тому споживання неминуче зросте.

З урахуванням виведення на ремонт чергового енергоблоку АЕС, зросте і період вимкнення світла, попереджає Володимир Кудрицький.

Нагадаємо, через постійні масовані обстріли є масштабні руйнування важливих об’єктів енергетики по всій країні. Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби. 

Читайте також

Енергетики оприлюднили графік відключень світла на 22 липня - що чекає вінничан
Детальніше
Вінничан попередили - ситуація з відключеннями світла найближчі два роки буде напруженою
Детальніше
В Україні запрацювала гаряча лінія «Струм» з питань енергетики
Детальніше
Штрафи за шум від генератора? Правила користування та відповідальність за порушення тиші
Детальніше
Вінничанам компенсують 50% вартості за придбані інвертори напруги та акумулятори
Детальніше
Альтернативні джерела енергії для багатоповерхівок: нові рішення від Вінницької міської ради
Детальніше