Переселенців просять подавати заяви на виплати після 1 березня. А ви у списку

Переселенців просять подавати заяви на виплати після 1 березня. А ви у списку?

13:09 19.02.2024

В Україні після 1 березня поточного року виплати на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) автоматично продовжать далеко не всім. Їх надалі отримають найбільш вразливі категорії громадян, також окремі особи, які мають повторно подати заяви.

Список, створений урядом, оприлюднила 19 лютого Державна служба зайнятості.

Як зазначається, уряд ще на шість місяців автоматично продовжить виплати для внутрішніх переселенців, у яких немає можливості працювати, а саме:

  • пенсіонери, у яких станом на 1 січня цього року розмір пенсії не більший за 9,4 тис. грн;
  • особи з інвалідністю першої та другої групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.

Хто з ВПО має подати нові заяви

Як зауважили у Держслужбі, значна кількість переселенців також зможе отримати виплати ще на шість місяців, однак за умови надання нової заяви на виплати. У цьому списку залишили:

  • малолітніх дітей, які прибули в нову громаду без супроводу законних представників;
  • вагітних жінок після 30-го тижня вагітності (27 тижня вагітності — для жінок з числа I–IV категорій осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС);
  • людей, які втратили працездатність, однак не мають права на пенсійні виплати чи отримують державну соцдопомогу;
  • людей працездатного віку, які не працюють, однак зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітні чи такі, що шукають роботу, і при цьому в родині є діти, які ходять у садки чи навчальні заклади;
  • осіб, які доглядають за громадянами з інвалідністю першої групи, дітьми з інвалідністю до 18 років, особами з інвалідністю першої чи другої групи через психічні розлади, осіб, які досягнули 80-річного віку, або тяжкохворі діти.

Окрім того, за заявою допомогу продовжать, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена родини не більший 9,44 тис. грн:

  • особи працездатного віку, які не працюють і доглядають за дітьми до 14 років;
  • діти, які проживають в родині й не виховуються в інтернатних закладах.

Нагадаємо, Кабінет міністрів Україні ухвалив рішення автоматично продовжити виплати всім українським внутрішнім переселенцям до 1 березня 2024 року. Але після цього допомогу отримуватимуть не всі ВПО.

Читайте також

У Вінниці рятувальники розрізали обручку, щоб врятувати палець жінки
У Вінниці бійці ДСНС розрізали обручку, щоб врятувати палець жінки
Детальніше
Освітяни ліцею №36 у Вінниці передали на фронт уже другий автомобіль
Освітяни ліцею №36 у Вінниці передали на фронт уже другий автомобіль
Детальніше
У Вінниці опрацювали вже 427 заяв на житлові ваучери
У Вінниці опрацювали вже 427 заяв на житлові ваучери
Детальніше
Уряд виділив кошти на забезпечення сполучення Вінниччини з Молдовою
Уряд виділив кошти на забезпечення сполучення Вінниччини з Молдовою
Детальніше
Обладнання за завищеними цінами двоє обвинувачених постануть перед судом у Вінниці
Обладнання за завищеними цінами: двоє обвинувачених постануть перед судом у Вінниці
Детальніше
Для Пунктів незламності у вінницьких школах придбали додаткове обладнання
Для Пунктів незламності у вінницьких школах придбали додаткове обладнання
Детальніше