Вадим Сухаревський, який раніше очолював вінницьку бригаду, став командувачем Сил безпілотних систем

Очолював вінницьку бригаду та організував виробництво дронів: що відомо про нового командувача Сил безпілотних систем

10:52 11.06.2024

Заступника Головнокомандувача Збройних Сил України Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ.

Про це 10 червня інформує повідомили на Генеральний штаб ЗСУ.

Відповідно до наказу Міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України, - йдеться у повідомленні.

Створення Сил безпілотних систем

У травні цього року Кабмін підтримав проєкт Президента про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ у складі Збройних сил України. Про це повідомили в Міністерстві оборони.

Проєкт документа напрацювало Міноборони спільно з Генеральним штабом ЗСУ для "нарощування оборонних можливостей" для відбиття російської агресії.

Міністр оборони Рустем Умєров назвав рішення стратегічним кроком в умовах дедалі більшої загрози з боку Росії.

Сили безпілотних систем - це сучасне і необхідне рішення для ефективного використання нашого бойового потенціалу та технологічної переваги над ворогом на всіх рівнях - стратегічному, оперативному і тактичному - за допомогою безпілотних систем у повітрі, на суходолі та на морі, - заявив він.

У лютому цього року президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ. У своєму зверненні він назвав серед поточних завдань створення штатних посад для роботи з дронами, тренування, систематизацію досвіду й масштабування виробництв.

"БПЛА відіграють колосальну роль"

Вадим Сухаревський раніше очолював 59 мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка, яка дислокується на Вінниччині. В лютому цього року його призначили заступником Головкома Олександра Сирського. Вадим Сухаревський має великий бойовий досвід, адже захищає країну ще з 2014 року. Переконаний, що знання та досвід командира неодмінно прискорять Перемогу України.

Сухаревський вважає, що БПЛА відіграють колосальну роль у нинішній війні. 

З інтерв'ю Борсука (позивний Сухаревського) відомо, що за його наказом у 59-ій бригаді було організовано власне виробництво та ремонт FPV‑дронів, а також боєприпасів для FPV, Mavic та дронів літакового типу. Бригада самостійно виробляє наземні дрони, які можуть мінувати на відстані 4-8 кілометрів.

У складі 59-ої бригади також певний час діяла одна з найвідоміших рот БПЛА - "Птахи Мадяра".

Нагадаємо, полковник Вадим Сухаревський став заступником Головкома Олександра Сирського. Сфера його відповідальності - це безпілотні системи і розвиток застосування дронів. До призначення Вадим Сухаревський очолював нашу 59 мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка, яка дислокується на Вінниччині.

Читайте також

Попри спроби росіян знищити критичну інфраструктуру, Вінниця готується забезпечити містян водою і теплом
Детальніше
Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Вінницька гідеса вирушає у Camino Podolico, щоб зібрати гроші на інклюзивне авто для військових
Детальніше
Міжнародний реєстр збитків: українці зможуть подати заяву за 12 новими категоріями
Детальніше
Ще один ворожий літак ліквідували: на Донеччині українські зенітники знищили СУ-25
Детальніше
Вінниця прощається із військовослужбовцем Сергієм Загорульком
Детальніше