Міноборони анонсувало появу електронних направлень на ВЛК

Міноборони анонсувало появу електронних направлень на ВЛК

11:56 12.08.2024

В Україні готуються до запровадження електронних направлень на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Планується, що нова послуга з'явиться у застосунку "Резерв+" і нею зможуть скористатися як військовозобов'язані, так і бійці ЗСУ.

Електронне направлення на ВЛК хочуть запровадити до кінця цього року. 

Про запровадження електронного направлення на ВЛК повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. Вона додала, що відповідні консультації щодо нової послуги вже відбуваються за участю фахівців з МОЗ та МОУ. 

За словами Черногоренко, зараз розглядається можливість електронного направлення на ВЛК через застосунок "Резерв+". Заступниця міністра пояснила, що ймовірно для зручності у "Резерв+" використовуватимуть спеціальний QR-код, який дозволить отримати всі дані про людину, якій необхідно пройти військово-лікарську комісію.

Черногоренко також розповіла й про іншу ініціативу — створення електронної системи для військових лікарів. Планується, що така система дозволить "бачити" всю історію хвороб бійців ЗСУ. Зараз такі дані містяться у військових госпіталях та лікарнях і надаються за відповідним запитом. 

Створення електронної бази для військових лікарів, на думку Черногоренко, буде значно зручнішим, а сам процес ознайомлення з лікуванням бійців ЗСУ — швидшим.

Планується, що електронне направлення на військово-лікарську комісію запрацює вже наприкінці 2024 року.

Нагадаємо, особи призовного віку, а також ті, хто мають бронювання та відстрочку від військової служби, не зобов’язуються проходити військово-лікарську комісію. Такі зміни до Порядку організації та ведення військового обліку вніс Кабінет міністрів України.

Читайте також

Зник у бою, але не забутий захисника з Тульчинщини нагородилт від імені Президента
Зник у бою, але не забутий: захисника з Тульчинщини нагородилт від імені Президента
Детальніше
Зливала ворогу координати блокпостів у Вінниці затримали адміністраторку Вайбер-групи
Зливала ворогу координати блокпостів: у Вінниці затримали адміністраторку Вайбер-групи
Детальніше
Мер Москви заявив про атаку дронів у російській столиці палає НПЗ
Мер Москви заявив про атаку дронів: у російській столиці палає НПЗ
Детальніше
«Діалог із досвідом війни» у Вінниці навчали спілкуватися з ветеранами
«Діалог із досвідом війни»: у Вінниці навчали спілкуватися з ветеранами
Детальніше
На Тульчинщині повідомили про загибель молодого командира взводу ударних БпЛА
На Тульчинщині повідомили про загибель молодого командира взводу ударних БпЛА
Детальніше
У Бершаді повідомили про загибель захисника України Андрія Іваника
У Бершаді повідомили про загибель захисника України Андрія Іваника
Детальніше