Командувачем Сил ССО став вінничанин - бригадний генерал Олександр Трепак

Командувачем Сил ССО став вінничанин - бригадний генерал Олександр Трепак

16:43 09.05.2024

9 травня Президент України Володимир Зеленський призначив на посаду командувача ССО ЗСУ Олександра Трепака. Між іншим, це єдиний командувач ССО, який служив в ССО до призначення на посаду.

Олександр народився 15 вересня 1976 року у Вінниці. Після закінчення школи у 1993 році обрав військову кар'єру. Під час офіцерської служби обіймав різні посади в розвідувальних підрозділах ЗСУ та прослужив у кількох видах розвідки.

З 2008 року проходив службу у лавах 3-го окремого полку спеціального призначення, штаб якого розташований в Кіровограді, де і став командиром полку спецпризначення. З квітня 2014 року полковник Олександр Трепак "Редут" приймав участь в антитерористичній операції на сході України, під час якої неодноразово виявляв мужність, героїзм та вміле командування підлеглими бійцями.

Командувачем Сил ССО став вінничанин - бригадний генерал Олександр Трепак

Обороняв Донецький аеропорт

7 червня 2014 року поблизу Артемівська у складі групи спецпризначення брав участь у пошуку та евакуації важко пораненого ворожими бойовиками командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням. На чолі підгрупи з восьми бійців захопив блокпост ворожих бойовиків на в'їзді у місто та протягом трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира центру до місця евакуації гелікоптером. Під час бою отримав кульове поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак російських бойовиків на Центральну артилерійську базу озброєння у селищі Парасковіївка Донецької області.

Командувачем Сил ССО став вінничанин - бригадний генерал Олександр Трепак

Після лікування у шпиталі з 27 серпня по 3 жовтня 2014 року був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту.

З 23-го березня 2016 року по 3 листопада 2020 року був командиром Кіровоградського 3-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. 

Наприкінці 2020 року призначений начальником штабу - заступником командувача ССО ЗСУ.

9 травня 2024 року - Указом президента України, призначений командувачем Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Нагадаємо, полковник Вадим Сухаревський став заступником Головкома Олександра Сирського. Сфера його відповідальності - це безпілотні системи і розвиток застосування дронів. До призначення Вадим Сухаревський очолював нашу 59 мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка, яка дислокується на Вінниччині.

Читайте також

"Це було мрією дитинства": кінологиня з Вінниччини розповіла про службу з чотирилапими напарниками
Детальніше
Через війну покинули рідний дім: будинок сімейного типу з Вовчанська переїхав у Жмеринку
Детальніше
В Україну повернули тіла 254 полеглих оборонців
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Для українських оборонців, які проходять реабілітацію, "Подільська громада" зібрала книги
Детальніше