До ЗСУ найближчим часом зможуть піти понад 4 тисячі ув’язнених

До ЗСУ найближчим часом зможуть піти понад 4 тисячі ув’язнених

16:50 17.06.2024

Понад 2750 чоловіків були звільнені з українських в'язниць після того, як у травні парламент ухвалив закон, що дозволяє певним засудженим вступати до лав добровольчих формувань, включаючи тих, хто був ув'язнений за торгівлю наркотиками, крадіжки телефонів, збройні напади та вбивства, серед інших тяжких злочинів. Тепер вони змінюють свої тюремні комбінезони на форму української армії та відправляються на передову. 

Про це пише Washington Post.

Згідно з новим законом, ув'язнені, які підпадають під програму амністії, можуть бути призначені лише до штурмових бригад, що може означати участь у бойових діях з російськими військами віч-на-віч.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, це обмеження відображає найнагальніші потреби України, додавши, що він очікує, що щонайменше 4 тис. чоловіків зголосяться добровольцями під час першого етапу набору. Поки що засуджені служитимуть лише у підрозділах, що повністю складаються з колишніх ув'язнених, під командуванням військовослужбовців строкової служби.

Мотивація наших ув'язнених сильніша, ніж у звичайних солдатів. Їхнє звільнення — це лише частина мотиву. Вони хочуть захистити свою країну і хочуть перегорнути сторінку, — сказав Малюська в інтерв'ю в одній з в'язниць, звідки вже звільнилося близько 100 осіб, щоб воювати.

Не всі злочинці підходять для цього. Ті, хто вбив більше однієї людини, вчинив акти сексуального насильства або порушив закони про національну безпеку, не мають права йти добровольцем.

На відміну від росії, де вербування злочинців було започатковано групою найманців «Вагнера», в Україні засуджені будуть залучатися лише до Сил оборони і отримуватимуть всі ті ж пільги, що й солдати регулярної армії.

Нагадаємо, на Вінниччині протягом місяця триває процес отримання дозволів на в’їзд, перебування проживання та проведення робіт у прикордонній смузі. Посилення прикордонного режиму передбачає ряд обмежень для чоловіків мобілізаційного віку.

Читайте також

У Вінниці п'яна жителька викликала поліцію задля розваги
Детальніше
Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
Електронне бронювання військовозобов’язаних тепер доступне на порталі "Дія"
Детальніше
У Вінниці створили Раду родин загиблих Захисників та Захисниць України
Детальніше
Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Понад 4 мільйони українців оновили військово-облікові дані
Детальніше