У Вінниці з'явиться своя киснева станція - гарантія безперебійного постачання кисню “ковідним” лікарням

У Вінниці з'явиться своя киснева станція - гарантія безперебійного постачання кисню “ковідним” лікарням

11:46 01.03.2021

Центр трансплантології, киснева станція та разова допомога у 10 тисяч гривень: Вінницька облрада ухвалила Програму підтримки та розвитку галузі охорони здоров’я на 2021-2025 роки.

Допрацьовану обласну програму “Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини” на 2021-2025 роки” депутати ухвалили 26 лютого на позачерговій 6 сесії обласної Ради. Відповідно до Програми, прогнозується, що для реалізації усіх передбачених заходів необхідно 391 млн 749 тис. грн, у тому числі з обласного бюджету – 350 млн 670 тис. грн, з бюджетів територіальних громад – 41 млн 078 тис. грн.

Один із пунктів нової медичної програми – створення центру трансплантології в рамках пілотного проєкту на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова та закладів охорони здоров’я області. І це – серед пріоритетних напрямів Програми, — інформує Вінницька обласна рада.

Враховано також, що у  2020 році змінені підходи до фінансування вторинного та третинного рівнів медицини, відповідно такі заклади мають отримати підтримку з обласного бюджету. Тож серед пунктів Програми – підтримка заходів, які не фінансуються коштом коштів Національної служби охорони здоров’я.

Окремо у документі передбачені заходи щодо готовності закладів охорони здоров’я до приймання та лікування хворих на COVID-19. Зокрема – виплати медичним та іншим працівникам лікувальних установ, які захворіли на COVID-19. Передбачено, що сума такої разової допомоги складе 10 тисяч гривень. Порядок цих виплат ще має розробити департамент охорони здоров’я облдержадміністрації.

Також у програмі закладено 4 млн грн на закупівлю кисневої станції (газового концентратора високої потужності), яка виробляє медичний кисень з повітря.

Як наголошував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, це дасть можливість не бути «прив’язаним» до постачання, адже перебої в цьому плані уже почалися.

Моя позиція –  програма необхідна області. Нині, у період коронавірусного загострення, ми маємо забезпечити повне та безперебійне фінансування галузі. Це – головне, – прокоментував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Серед пріоритетів, закладених у програмі – закупівля медикаментів, затратних матеріалів та виробів медичного призначення (в тому числі й кардіо вироби), лікування та профілактика серцево-судинних захворювань, підтримка педіатричної та неонатальної допомоги, розгортання ще 80 «ковідних» ліжок на базі обласної інфекційної лікарні.

Нагадаємо, COVID-19: вінничанам потрібна своя киснева станція, бо вже маємо перебої з постачанням.