У Вінниці відбувся ветеранський турнір з класичного пауерліфтингу «Сила титанів»

У Вінниці відбувся ветеранський турнір з класичного пауерліфтингу «Сила титанів»

20:21 23.05.2025

У Вінниці в межах Національного тижня безбар’єрності відбувся відкритий чемпіонат міста з класичного пауерліфтингу (класичного жиму лежачи у межах проєкту «Сила титанів». 

Організаторами змагань виступили міська рада та комітет по фізичній культурі і спорту Вінницької міськради.

Як зазначив голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський основною метою заходу було не лише підтримати фізичну форму ветеранів й ветеранок, а й допомогти їм віднайти внутрішню рівновагу, зміцнити дух і зруйнувати ті невидимі психологічні кордони, які війна залишає у душах.

Проєкт “Сила титанів” – ініціатива Вінницької міської ради в підтримку наших шановних ветеранів та ветеранок, з якими працюємо постійно. Це далеко не перше змагання – і точно не останнє, адже ми не зупиняємось. Вкотре у турнірі взяли участь і ветерани, які проходять реабілітацію у Вінниці. Всі пауерліфтери продемонстрували чудові результати – в першу чергу для себе. Ми бачимо, як спорт допомагає їм відчути власну силу, віднайти впевненість і натхнення. Це, без перебільшення, один із найефективніших шляхів реабілітації. До змагань ветерани часто приходять із похмурими обличчями, але вже після – вони зовсім інші: світлі, усміхнені, заряджені. Ми вдячні кожному за те, що зробили й продовжують робити для України, – підкреслює Сергій Краєвський.

Також він додав, що «Сила титанів» – це не про медалі. Це про перемоги над собою. Про шлях від лікарняного ліжка до спортзалів. Про те, як зранене тіло знову стає потужним інструментом сили. Про те, як братство, яке загартувалося в окопах, знаходить нове дихання у спільних тренуваннях і підтримці на помості.

Кожне підняття штанги – це символ. Символ того, що українські ветерани й ветеранки не зламалися. Що їм є чим дихати, є для чого жити і є що сказати цьому світу. І їхній приклад – дороговказ для всіх нас, – каже він.

Головний суддя змагань, ветеран російсько-української війни, чемпіонат України з пара пауерліфтингу Армен Гарибян підкреслив, що цей турнір – не лише про спорт. Це про людську гідність, взаємну підтримку та про силу, що перетворює біль у мотивацію.

Вінниця ще раз підтвердила: місто сильних людей – це не лише гасло, а й реальність. Реальність, у якій ветерани й ветеранки війни мають можливість віднайти себе знову, відчути підтримку громади і повірити, що попереду – нові перемоги. Бо сила титанів – у кожному, хто не здається. Хлопці, маючи поранення, ампутації, виходять і борються не лише з вагою, а й із власними страхами та болем. І перемагають. Це найвищий рівень сили духу, – зазначив він.

Особливо символічно, що змагання відбулись саме під час Національного тижня безбар’єрності – ініціативи, яка покликана змінити підхід до інклюзії та рівності у суспільстві.

Безбар’єрність – це не лише про пандуси чи доступність будівель. Це – концепція глибокої поваги до кожної людини, створення таких умов, за яких незалежно від віку, інвалідності, статі, фізичних чи інтелектуальних особливостей кожен може реалізовувати свої можливості: навчатись, працювати, подорожувати, впливати на життя громади і країни. Саме спорт у цьому випадку стає надпотужним інструментом безбар’єрності – як фізичної, так і психологічної. Змагання з пауерліфтингу стали втіленням цієї ідеї – місцем, де важливі не обмеження, а сила характеру. Це ще один крок до того, щоб країна стала дійсно безбар’єрною країною для кожного свого громадянина.

Нагадаємо, у межах проєкту «Спортивна гордість Вінниці» розповідаємо про людину, яка своїм прикладом надихає сотні дітей ніколи не здаватися. Це історія вінничанина Івана Чупринки – титулованого спортсмена та тренера, який впевнено крокує до нових перемог і показує: наполегливість здатна змінити життя.

Embedded thumbnail for У Вінниці відбувся ветеранський турнір з класичного пауерліфтингу «Сила титанів»

Читайте також

Вінничанин здобув “срібло” міжнародних змагань з маунтенбайку в Боснії і Герцеговині
Вінничанин здобув “срібло” міжнародних змагань з маунтенбайку в Боснії і Герцеговині
Детальніше
Вінницький боксер піднявся у п'ятірку кращих за світовим рейтингом
Вінницький боксер піднявся у п'ятірку кращих за світовим рейтингом
Детальніше
У Шаргородській громаді розпочав роботу Ветеранський простір
У Шаргородській громаді розпочав роботу Ветеранський простір
Детальніше
Спортсмен-ветеран з Томашполя здобув три золоті медалі й встановив новий світовий рекорд
Спортсмен-ветеран з Томашполя здобув три золоті медалі й встановив новий світовий рекорд
Детальніше
У Вінниці відбувся відкритий чемпіонат міста з катання на SUP дошках серед ветеранів
У Вінниці відбувся відкритий чемпіонат міста з катання на SUP дошках серед ветеранів
Детальніше
Ветеранський проєкт RecruiterUA за 10 місяців дав війську понад 500 нових воїнів
Ветеранський проєкт RecruiterUA за 10 місяців дав війську понад 500 нових воїнів
Детальніше