У Вінниці відбулась Спартакіада серед осіб з інвалідністю, яка об'єднала 70 учасників

У Вінниці відбулась Спартакіада серед осіб з інвалідністю, яка об'єднала 70 учасників

20:25 16.05.2024

Поспілкувались із побратимами та друзями, відпочили емоційно та фізично, позмагались у кількох видах спорту. 16 травня на стадіоні Центрального парку імені М. Леонтовича відбувся спортивний захід – «Спорт розвиває людину – ми віримо в спорт». 

Подію організував комітет по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради. Участь у Спартакіаді брали військові та клієнти міського центру реабілітації "Гармонія" імені Раїси Панасюк.

У Вінниці відбулась Спартакіада серед осіб з інвалідністю, яка об'єднала 70 учасників

Перед початком заходу до присутніх із вітальним словом звернувся голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський. Він вказав на важливість таких заходів та подякував Збройним силам України за можливість працювати та тренувати спортсменів.

У нашому традиційному заході бере участь 70 учасників, і нам дуже приємно, що до Спартакіади приєднались наші Захисники. Такі події створюють платформу для інтеграції військових, де учасники можуть знайти підтримку, мотивацію та нові життєві сенси. Їх важливість важко переоцінити, оскільки спорт не лише сприяє фізичній реабілітації, а й допомагає відновити віру в свої сили та здатність досягати нових висот. Зокрема, участь Захисників, які адаптуються до цивільного життя після ампутацій та інших травм, демонструє неймовірну силу духу та відвагу. Спартакіада, організована Вінницькою міською радою та спорткомітетом, надає їм можливість продовжувати займатися спортом, що є потужним засобом реабілітації. Фізичні навантаження сприяють зміцненню м’язів, поліпшенню загального стану здоров'я, а також виробленню ендорфінів, що позитивно впливають на емоційний та психологічний стан, – говорить Сергій Краєвський.

Також він підкреслив, що основна мета такої рухової активності – це популяризація фізичної культури та спорту серед людей з інвалідністю, підвищення спортивної майстерності, знайомство хлопців та дівчат з новими та цікавими видами спорту та долучення їх до здорового способу життя.

Відтак, упродовж кількох годин спортсмени змагались у таких видах спорту: 

  • шашки, 
  • шахи, 
  • теніс настільний, 
  • дартс, 
  • баскетбол, 
  • волейбол,
  • серсо, 
  • вдалий кидок із використанням «літаючої тарілки» (фрізбі), 
  • бадмінтон, 
  • петанк. 

Допомагали спортсменам тренери-викладачі та інструктори-методисти міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які згодом визначили переможців та призерів Спартакіади.

У Вінниці відбулась Спартакіада серед осіб з інвалідністю, яка об'єднала 70 учасників

Кожен учасник за бажанням міг позмагатися у всіх видах спорту, які були організовані на різних локаціях стадіону.

Боєць, на ім'я Микола розповів, що десять років тому грав у шашки й коли запросили взяти участь у турнірі з радістю погодився, адже тут є нагода зустрітися з побратимами, людьми, з якими можна приємно та з користю провести час.

Воюю заради перемоги України. Ми пройшли багато етапів і надалі робитимемо все від нас залежне аби наша держава була сильна й незалежна. Сьогоднішній спортивний захід є безумовно хорошою можливістю відволіктись, поспілкуватись один з одним. Такі івенти допомагають психологічно розвантажитись та покращити своє самопочуття. Дякую тренерам, спорткомітету та Вінницькій міській раді за організацію, підтримку та мотивацію як для мене, так і моїх побратимів, – говорить Микола.

На завершення заходу переможці отримали грамоти, медалі та подарунки від комітету по фізичній культурі та спорту міської ради.

У Вінниці відбулась Спартакіада серед осіб з інвалідністю, яка об'єднала 70 учасників

Нагадаємо, на легкоатлетичному стадіоні в центральному міському парку імені М. Леонтовича відбулася традиційна Спартакіада міста серед людей з інвалідністю "Зі спортом по життю". Організатори заходу - комітет по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради.

Читайте також

Як вінницькі тренери організовують дитяче дозвілля у таборі «ЯМаріуполь.Родина»
Детальніше
У Вінниці рятувальники змагалися за звання "Кращого начальника караулу"
Детальніше
Вінничанин здобув “золото” на Кубку України з греко-римської боротьби
Детальніше
"Укрпошта" випустила нову марку присвячену Олімпійським іграм
Детальніше
Вінницька шахова школа запрошує на командний чемпіонат України з шахів
Детальніше
22 медалі привезли вінницькі спортсмени з чемпіонату Європи з веслування
Детальніше