Жмеринські школярі взяли участь у міжнародному проєкті Twinschools
Дізнались більше про дружню Литву, розповіли про рідну Україну, здійснили віртуальні гастротури, поспілкувались з однолітками та знайшли нових друзів - школярі "Жмеринського ліцею №4" взяли участь у міжнародному проєкті Twinschools.
До сьогодні діляться неймовірними емоціями та враженнями, отриманими від спілкування з литовськими школярами, учні "Жмеринського ліцею №4", які впродовж двох місяців зими брали участь у міжнародному проєкті Twinschools.
Під час спеціальної 8-тижневої соціально-освітньої програми жмеринські ліцеїсти дистанційно спілкувались зі школярами із міста Каунас. У проєкті брали участь три групи школярів 9-го, 10-го та 11-го класів. Координаторами програми були педагоги ліцею Ольга Шевченко та Ольга Марчук, які навчають школярів англійської мови та завжди цікаво та доступно доносять знання до своїх учнів та передають навички володіння іноземною мовою, - інформує Жмеринська міська рада.
Представники учнівської молоді ліцею обмінялися зі своїми однолітками з Литви загальною інформацією про країни, розповіли про найцікавіші місця Жмеринки та Каунаса, здійснили віртуальні гастротури, поділилися своїми сімейними традиціями та звичками щодо активного відпочинку. Школярі також обговорили небезпеки, які чатують на молодь в інтернеті, проблеми довкілля та зростаючий вплив штучного інтелекту на життя підлітків.
На жаль, інколи на заваді нашим онлайн-зустрічам поставали повітряні тривоги. Тому програма розтягнулась на довший період ніж вісім тижнів. Але злочинні дії країни-терористки не змогли припинити нашу участь в проєкті. Діти активно готували презентації, комунікували англійською (хоча це й не було так просто), розширяли свій кругозір та пізнавали одне одного, - розповіли педагоги "Жмеринського ліцею №4".
Проєкт для зближення культур
Twinschools - це платформа для спілкування та культурного обміну між школами України та Литви, а головні цілі проєкту - зближення української та литовської культури, ознайомлення учнів із різними традиціями, звичаями, способами життя та труднощами, які виникають у цьому хаотичному світі, заохочення шкільної молоді до пошуку спільних рис, розв’язання виникаючих проблем, створення мережі взаємної підтримки та встановлення дружніх зв’язків. Мова спілкування проєкту - англійська.
Нагадаємо, у місті-партнері Мюнстері та місті-побратимі Карлсруе відбулися акції на підтримку України. В день річниці повномасштабного вторгнення рф в цих німецьких містах люди пройшли вулицями з українськими прапорами, відвідали творчі вечори, говорили про історичні події, які мали ключове місце в історії Європи. У такий спосіб учасники подій демонстрували свою непохитну єдність і підтримку народу України в цей важкий час.