У містах-партнерах Вінниці Мюнстері та Карлсруе відбулись заходи на підтримку України

У містах-партнерах Вінниці Мюнстері та Карлсруе відбулись заходи на підтримку України

20:32 28.02.2024

У місті-партнері Мюнстері та місті-побратимі Карлсруе 24 лютого відбулися акції на підтримку України. В день річниці повномасштабного вторгнення рф в цих німецьких містах люди пройшли вулицями з українськими прапорами, відвідали творчі вечори, говорили про історичні події, які мали ключове місце в історії Європи. У такий спосіб учасники подій демонстрували свою непохитну єдність і підтримку народу України в цей важкий час.

На акцію у німецьких містах Мюнстері та Карлсруе вийшло кілька сотень людей. Серед них були українські переселенці, представники муніципалітету, місцеві жителі, а також представники української діаспори. Вони розгорнули синьо-жовті прапори, закликали підтримувати Україну й надалі, а також дякували представникам інших країн, які виступили проти російської агресії.

У містах-партнерах Вінниці Мюнстері та Карлсруе відбулись заходи на підтримку України

Учасники заходів вшанували пам'ять жертв цієї кривавої війни, висловлювали подяку українським Захисникам і Захисницям та закликали зупинити жахливе кровопролиття в Європі.

Ці події стали красномовним свідченням міжнародної підтримки та солідарності у боротьбі проти агресії та насильства. Люди були із плакатами, синьо-жовтими прапорами та гаслами про припинення війни. На очах були сльози, коли згадували про пережите, – говорить одна з учасниць заходу у Мюнстері пані Світлана.

У Мюнстері, на історичній площі, де був підписаний Вестфальський мир, що завершив Тридцятилітню війну в Європі, з промовою виступила депутатка міської ради міста Марія Вінкель. А Генеральна консулка України в Дюссельдорфі Ірина Шум надіслала відеозвернення.

Ірина Шум, на жаль, не змогла особисто бути присутньою на заході, втім вона надіслала відео, де назвала такі заходи "щепленням від забуття", – розповідає представниця міжнародного бюро співробітництва муніципалітету Мюнстера Ліса Райнерс.

Під час події у Мюнстері показали відеозвернення Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Його слова, підсилені відеорядом, викликали в аудиторії сильні емоції. Вони спонукали до роздумів та розуміння того, що Україна потребує ще більше підтримки, – зазначають організатори.

Програма вечора також містила зворушливі виступи з українською музикою, які висвітлили культурну різноманітність та талант нашого народу, підкреслюючи його важливий внесок у розвиток світового мистецтва.

У містах-партнерах Вінниці Мюнстері та Карлсруе відбулись заходи на підтримку України

У німецькому місті Карлсруе також активно долучились до підтримки нашої держави, зокрема, були учасниці Асоціації українців в Карлсруе, біженці та містяни. В заході взяв участь і мер міста Франк Ментруп.

Ми зібрались, щоб вчергове нагадати громадянам і мешканцям міста: війна в Україні триває, і це – не лише українська війна. Стримуючи армію агресора, українці боронять всю Європу, – зазначили організатори демонстрації в Карлсруе «Солідарність із Україною дорівнює мир та стабільність в Європі».

Нагадаємо, в Музеї української марки імені Я. Балабана відбулася церемонія спецпогашення нової вінницької марки "Єдині заради миру та розвитку" на честь німецького міста-партнера Мюнстера. Дата обрана невипадково - 375 років тому саме у Мюнстері було підписано Вестфальський мир, а 1945-го в цей же день було створено Організацію Об’єднаних Націй, серед держав-засновниць якої була і Україна.

Читайте також

5 вінницьких студентів вирушать до Мюнстера за програмою обміну досвідом
Детальніше
Вінницька громада прощається із полеглим воїном-добровольцем
Детальніше
Був прикладом справжнього чоловіка та патріота: на фронті загинув Олег Квіта зі Жмеринської громади
Детальніше
На Харківщині загинув Захисник з Піщанки Побуранний Валерій
Детальніше
Три Mavic 3T передала Вінницька громада бійцям 79-ї окремої десантно-штурмової бригади
Детальніше
Кохання повернуло до життя: військовий, який втратив зір на фронті, зробив пропозицію своїй коханій
Детальніше