З початку року на Вінниччині зафіксували вже 11 випадків сказу у тварин

З початку року на Вінниччині зафіксували вже 11 випадків сказу у тварин

12:33 01.02.2024

Напружена епізоотична ситуація щодо сказу у Вінницькій області та Україні загалом потребує дієвих заходів профілактики та боротьби з цією хворобою. Якщо врахувати зафіксовану кількість тварин, які захворіли за 2023 рік, то вся територія області є стаціонарно неблагополучною по сказу як серед диких, так і серед домашніх тварин.

Про це 1 лютого інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

З приводу укусів тваринами до медичних закладів області торік звернулось 2336 осіб, після підтвердження діагнозу 166 людей направили на проведення вакцинації. З початку цього року на території Вінницької області вже підтвердили 11 випадків сказу тварин. Якщо порівнювати з минулим роком, то на цей час зафіксували лише три випадки, що вказує на прогресування захворювання, - йдеться у повідомленні.

Як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100% продуктивних і 50% домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами. Це є підтвердженням того, що лисиця червона - основний нозоареал вірусоносійства та розповсюдження сказу серед тварин.

Сказ - гостре інфекційне захворювання, яким людина може заразитися від диких або домашніх тварин. Збудником сказу є специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини.

Профілактика та захист

Для профілактики та захисту від сказу необхідно:

  • уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами, роз'яснювати це дітям;
  • до полювання та охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів допускати тільки щеплених проти сказу собак (ревакцинація має бути щорічною);
  • не допускати диких та безпритульних тварин у місця розташування свійських тварин;
  • про кожний випадок укусу сільськогосподарських і домашніх тварин дикими, безпритульними тваринами повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби;
  • у разі виявлення трупів тварин не чіпати їх, не знімати шкуру та повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби;
  • проявляти насторогу у разі незвичної або агресивної (без причини) поведінки будь-якої домашньої тварини та повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби.

Також нагадаємо, що відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" та "Про захист тварин від жорстокого поводження" забезпечення здійснення щорічної вакцинації проти сказу - обов'язок власників собак і котів.

Нагадаємо, у селі Василівка Іллінецької громади до одного із дворів прибився кіт. Як виявилось пізніше, тварина хворіла на сказ та встигла заразити двох людей. У селі оголосили карантин.

Читайте також

Скільки мін уже знешкодили поліцейські вибухотехніки з Вінниці на деокупованих районах Харківщини?
Детальніше
У Вінниці під колесами вантажного потягу загинув 65-річний чоловік
Детальніше
Тварини на курорті: як у Вінниці доглядають за мешканцями зоопарку в аномальну спеку
Детальніше
Рятувальники Вінниччини ліквідували 7 пожеж, горіло 2 будинки
Детальніше
У Вінницькому зоодворику виходжують маленьких соколят: про них піклуються, підліковують та годують
Детальніше
У Вінниці надзвичайники врятували 2-річну дівчинку
Детальніше