"єВідновлення": 24 родини на Калинівщині отримали компенсацію за пошкоджене житло

"єВідновлення": 24 родини на Калинівщині отримали компенсацію за пошкоджене житло

09:32 17.10.2023

З початку повномасштабної війни в Україні Калинівська громада неодноразово була атакована з повітря ворожими ракетами та "шахедами". Не обійшлося й без людських жертв у перший день війни та пошкодженого майна. На жаль, на цей час не всі жителі громади отримали компенсацію за пошкоджене майно.

Про це інформує Калинівська міська рада.

Повертати кошти за пошкоджене війною житло держава почала у травні цього року. Тоді запрацювала програма "єВідновлення". Станом на 16 жовтня лише 27 родин з Калинівської громади скористалися електронною публічною послугою "єВідновлення". З них 26 заявок вже опрацювали, 24 родини отримали кошти, - йдеться у повідомленні.

Як отримати компенсацію

Для отримання компенсації почати слід із заяви на портал "єВідновлення" про пошкодження майна. Це можна зробити на порталі чи в застосунку "Дія", а також через ЦНАП або нотаріуса. На першому етапі отримати виплати можуть лише ті українці, кому потрібен невеликий за обсягом ремонт, зокрема, заміна вікон, дверей тощо. На це держава передбачила максимальну суму відшкодування до 500 тисяч гривень. Обов’язковою умовою є те, що будинок або квартира мають бути внесеними до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Наступним етапом у процедурі отримання компенсації є розгляд інформаційного повідомлення комісією, створеною при Калинівській міській раді, яка розгляне заявку, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення.

Не можуть претендувати на грошову допомогу люди, які перебувають під санкціями або мають судимість за злочини проти національної безпеки, а також їхні спадкоємці - у разі, коли належний спадкоємцю об’єкт нерухомого майна був пошкоджений за життя спадкоємця, - інформує Калинівська міська рада.

Кошти постраждалі можуть отримати лише на картку "єВідновлення". Зняти їх з рахунку неможливо, як і витратити на інші потреби, окрім ремонту та придбання будівельних матеріалів. Платежі можливо здійснити лише у будівельних магазинах або ж на оплату послуг ремонтних бригад чи компаній, які зареєстровані у системі "Дія". Кошти можна витратити впродовж року після отримання. Після цього невикористаний залишок повертається до бюджету.

Якщо власник пошкодженого майна помер, спадкоємець зможе отримати компенсацію за пошкоджене житло лише після оформлення спадщини в установленому порядку.

Нагадаємо, у Вінницькій області вночі 30 вересня пролунали вибухи. Влада підтвердила влучання у Калинівській громаді. За попередньою інформацією вдарили по об'єкту інфраструктури.

Читайте також

Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
У Корделівці відкрили меморіальну дошку загиблому земляку Андрію Чабану
Детальніше
Працівники Калинівської міської ради вийшли на весняну толоку
Детальніше
Вінницькі сапери знищили артилерійський снаряд часів Другої світової
Детальніше
У Вінниці обговорювали як підтримати малий і середній бізнес під час війни
Детальніше
Вінниця прощається із полеглим 52-річним воїном-добровольцем
Детальніше