Як працює ситуаційний центр та високотехнологічне господарство у Томашпільській громаді
28 квітня в ході робочої поїздки в Томашпільську громаду голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у сесії селищної ради, на якій ухвалили Стратегію розвитку до 2030 року. Він також ознайомився із проєктом модернізації Ситуаційного центру, який громада подала на конкурс “Комфортні громади”. Голова облради побував у фермерському господарстві “Август”, яке працює з використанням новітніх технологій, та ознайомився з роботою артсвердловини, на електропостачання якої відбувається із сонячної енергії.
Ситуаційний центр у Томашпільській громаді розпочав роботу в 2014 році. Тоді, за словами селищного голови Валерія Немировського, було встановлено систему “Безпечне місто”, яка об`єднувала дані з 12 відеокамер, встановлених у найбільш людних місцях селища. Нині кількість населених пунктів громади збільшилася. Відповідно, система безпеки потребує розширення та модернізації.
Ми розробили проєкт, вартість якого 1 млн 50 тис. грн, - каже Валерій Немировський, - і подали його на конкурс обласної Ради “Комфортні громади”. В разі перемоги можемо отримати 350 тисяч гривень, інше – наше співфінансування. Хочемо встановити у громадських місцях, на в`їздах в наші села та селища, на трасі “Україна-Молдова” потужніші відеокамери із розпізнаванням облич людей і номерних знаків авто.
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що наявність відеоспостереження та об`єднання інформації з населених пунктів громади дозволяє говорити про реальну безпеку для громадян.
Це і запобігання правопорушенням, і розкриття злочинів та їх профілактика, - зазначив голова обласної Ради. – Система безпеки важлива і для доріг. А шлях, який проходить від майбутнього ямпільського мосту, що на кордоні з Молдовою, і виходить на трасу М12 – це, однозначно дасть новий подих громаді. Зокрема – для сфери послуг та торгівлі: вздовж траси будуть АЗС, готелі, заклади харчування. А це – і нові робочі місця, і податки, які наповнюватимуть бюджет громади. Бажаю вашому проєкту бути серед переможців.
Артезіанських свердловин, які забезпечують питною водою жителів Томашполя, – шість. Помпи найпотужнішої – працюють на енергії Сонця.
До свердловини під'єднали 2100 господарств. Люди цілодобово отримують дуже якісну воду, - розповідає Валерій Немировський. – Кожного року завдяки використанню сонячної енергії ми економимо понад 100 тисяч гривень, і тому не підвищуємо тарифи на воду для населення.
Ось це найважливіше – забезпечити сталий тариф і не залежати від ціни на електроенергію! Це – на користь людям, – наголошує Вячеслав Соколовий. – Такий підхід може слугувати прикладом для інших громад і не тільки на свердловинах, а скрізь, де можна отримати дешевий ресурс. Вода – це основа. І коли її якість на високому рівні – це здоров`я людей.
Фермерське господарство “Август” - приклад сучасного та соціально відповідального ведення бізнесу. Віталій Август заснував своє сільгосппідприємство в 2007 році на 10 гектарах землі. Нині господарює на 1000 гектарах.
Вирощуємо озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник та овочі на крапельному зрошенні, у теплицях – овочеву розсаду, – каже Віталій Анатолійович. – Зазвичай працює від 30 до 40 робітників, під час збору врожаю – близько сотні. Я живу за принципом – на землі, де народився, треба нести місію допомагати людям і залишити по собі добрий слід. Господарство допомагає школам, дитячим садочкам – виділяємо кошти на ремонти та модернізацію, фінансуємо гранти. Переконаний, фермери мають підтримувати свої громади.
Нагадаємо, Мурафська громада ухвалила Стратегію розвитку до 2030 року.