Як іллінецькі лісівники підготувались до пожежонебезпечного періоду

Як іллінецькі лісівники підготувались до пожежонебезпечного періоду

14:20 28.08.2022

Тривалі проливні дощі на Вінниччині змінила літня спека. Однак настає пожежонебезпечний період у лісових масивах нашої місцевості з 1 квітня. Тому всі підприємства лісового господарства Вінниччини заздалегідь готуються дати відсіч можливій лісовій пожежі. Особливо – цього року. Старанно підготовлені до пожежонебезпечного періоду в лісі й іллінецькі лісівники.

Лісівники регулярно виконують ряд попереджувальних протипожежних заходів. Серед них – встановлення на території лісових масивів шлагбаумів та заборонних знаків. А одним із найважливіших засобів, функціонально важливих та ефективних при виникненні низової пожежі, є облаштування мінералізованих смуг. Цього року лісівниками "Іллінецького лісгоспу" влаштовано 30 км мінералізованих смуг та доглянуто вже наявні на відрізку загальною протяжністю 34 км. 

Для створення мінералізованих смуг використовують механізований спосіб: на відведеній ділянці проводять оранку ґрунту, при  цьому мінеральний шар ґрунту оголюється. Трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, під час оранки присипаються землею. В процесі загоряння зорана смуга перешкоджає поширенню вогню на ділянки лісового масиву. Такі комплексні заходи не допускають поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів, — інформує пресслужба Вінницького Обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зараз це особливо актуально. Адже активізувалися палії пожнивних решток, які своїми діями завдають неабиякого лиха біосистемі. Наслідки можуть бути катастрофічними не тільки для природи, а й для людських поселень, бо вогонь із стерні може перекинутися як у ліс, так і на житлове, господарське помешкання.

Диверсійна діяльність

В умовах воєнного часу умисний підпал сухої рослинності прирівнюється до диверсійної діяльності. Кожен виклик рятувальників на ліквідацію наслідків злочинних дій паліїв трави – це витрачання ресурсу, що може знадобитися на нагальні потреби нашої держави і у без того складні часи.

Нагадаємо, в лісових господарствах Вінницької області не зупиняється робота по заготівлі дров для жителів області. Їх продають всім - власникам приватних будинків, школам, садочкам та лікарням.

Читайте також

У Вінницькому муніципальному притулку для тварин нещодавно запрацювала кінологиня
Детальніше
У Вінниці на вулиці Зодчих сталася пожежа в офісному приміщенні
Детальніше
У Літинській громаді горів дах дачного будинку
Детальніше
У Оратівській громаді через коротке замикання в людей згоріла літня кухня
Детальніше
У Турбові згоріло дві тонни сіна - викликали рятувальників
Детальніше
У Гайсині з задимленого під'їзду рятувальники евакуювали 84-річну жінку та 4-річну дитину
Детальніше