Вячеслав Соколовий: Турбота про дітей має бути одним із найголовніших наших обов'язків

Вячеслав Соколовий: Турбота про дітей має бути одним із найголовніших наших обов'язків

11:51 02.06.2021

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував у комунальному закладі – Тульчинському обласному спеціалізованому будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

Разом з головою заклад відвідали начальниця управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради Людмила Грабович, Тульчинський міський голова Валерій Весняний, голова Тульчинської районної ради Василь Неборецький.

Директорка закладу Марія Мазур ознайомила з діяльністю спеціалізованого будинку.

Заклад розрахований на 60 дітей, зараз на вихованні перебуває 50 дітей. Це діти з різними патологіями ураження центральної нервової системи, з порушенням і без порушення психіки, порушенням опорно-рухового апарату. На сьогодні офіційно зі статусом дитини з інвалідністю тут перебувають 20 дітей. Діти дуже непрості, потребують великих зусиль і піклування зі сторони персоналу закладу. Вік дітей – від народження до 6 років, – розповіла Марія Мазур.

Також директорка розповіла, що завершується реконструкція відділення реабілітації як основного напряму розвитку з подальшим перетворенням в Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги.

Приведення підприємства у відповідність до встановлених вимог для укладення договору з НСЗУ дозволить отримати пакети гарантій медичних послуг "Медична реабілітація" та "Паліативна медична допомога". Розраховуємо, що, окрім наших вихованців, скористатися послугами центру зможуть і діти з тульчинської громади. Тут вони отримуватимуть найсучасніше реабілітаційне виховання, – пояснює директорка закладу.

Окрім обласного комунального закладу, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував у Тульчинському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Промінь надії”, який належить тульчинській громаді.

Сьогодні нашому центру виповнюється чотири роки. Це комунальна установа Тульчинської міської ради. Центр був створений з ініціативи громадської ради батьків, які виховують дітей з особливими потребами. В закладі одночасно може перебувати 20 дітей, – розповіла директорка Центру Наталя Воротнюк.

За її словами, діти отримують послугу денного догляду, соціальної адаптації та реабілітації, яка відбувається завдяки програмам арт-терапія, арт-кухня, майстерня творчості.

Мене вразила тепла і справді батьківська атмосфера, яку колективи створюють в цих закладах. Крім того, тут дуже правильно побудована робота, діти тут виховуються і оздоровлюються. З ними займаються вихователі, щоб вони добре розвивалися і фізично, й інтелектуально. Турбота про дітей, захист їхніх прав повинні бути одним із найголовніших наших обов'язків. Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього, ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю країни, – каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий після відвідування спеціалізованих закладів.

Нагадаємо, до Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі.

Читайте також

Поблизу Тульчина водійка "лади" наїхала на велосипедиста - чоловік в лікарні
Детальніше
На Вінниччині провели турнір для юних рятувальників
Детальніше
У Вінниці створили ще одну прийомну сім’ю. У родину взяли 13-річну Олександру
Детальніше
Діти полеглих Захисників і Захисниць з Вінниці відпочивали у польському таборі
Детальніше
У Вінниці кіногуртки знімають фільми, де головні герої - діти
Детальніше
Літні табори центру реабілітації «Гармонія» запрошують молодь
Детальніше