Вячеслав Соколовий побував у Іванівській громаді Хмільницького району

Вячеслав Соколовий побував у Іванівській громаді Хмільницького району

12:57 21.05.2021

20 травня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступники Анатолій Ткач та Дмитро Чаленко і депутат обласної Ради Ілля Гуменчук побували в Іванівській громаді Хмільницького району. 

Під час робочої поїздки вони ознайомилися з ходом реконструкції дошкільного навчального закладу “Теремок” та оновленою амбулаторією у селі Гущинці, школою І-ІІ ступенів та новозбудованим закладом дошкільної освіти “Ромашка” в селі Слобідка, спортивно-відпочинковим містечком у селі Іванів.

Реконструкція “Теремка” 

Приміщення садка збудоване за радянських часів, тому воно не відповідає певним сучасним вимогам. За результатами перевірки на початку 2020 року до закладу було багато зауважень щодо конструкції та планування будівлі з боку пожежної безпеки. Завузькі коридори, неправильний напрямок відкриття дверей, відсутність двох окремих основних і евакуаційних виходів у кожній дитячій групі, – пояснює Іванівський сільський голова Михайло Кулик.

За його словами, в жовтні 2020 року було розпочато реконструкцію та капітальний ремонт приміщення дитячого садка.

Для залучення додаткових коштів на обласний конкурс “Комфортні громади” підготовлено проєкт “Територія дитячого щастя. Капітальний ремонт елементів благоустрою ДНЗ “Теремок”, – розповідає Михайло Кулик.

Передбачено облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям, 4 огороджених ігрових зон для різних вікових груп дітей, альтанки, алеї та майданчики біля будівлі садочку з бруківкою, лавками та зеленими зонами. Саме цей проєкт Іванівської громади став переможцем.

Цьогоріч проєкт, який передбачає будівництво майданчика біля дитячого садочка, в якому проводиться капітальна реконструкція, здобув достатню кількість балів і став переможцем конкурсу “Комфортні громади”. Для дітей і для жителів села це буде місце для дозвілля і відпочинку. Важливо, що на цей проєкт передбачено значну суму співфінансування з місцевого бюджету та коштів бізнесу, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Амбулаторія у Гущинцях

В амбулаторії створено належні умови для надання медичної допомоги мешканцям села та для роботи медичного персоналу. Будівлю утеплено, опалюється вона твердим паливом. Також важливим аспектом є доступність приміщення для маломобільних груп населення.

В амбулаторії обслуговується 1955 пацієнтів не лише з Іванова, але і з навколишніх сіл. Тут облаштовано кабінети сімейного лікаря, маніпуляційну, денний стаціонар на чотири ліжка, процедурний кабінет, лабораторію, усі необхідні господарські приміщення. Працюється нам комфортно, умови для роботи створені належні, відповідають усім санітарним  нормам. В амбулаторії працює кабінет для щеплень від коронавірусу. Зараз ми вакцинуємо пацієнтів віком 65 і старших, медичних працівників, військових – вже щеплено 130 осіб, – розповідає завідувачка Гущинецької амбулаторії Валентина Довгалюк.

Облаштування амбулаторії – ще один приклад бюджетно-приватної співпраці, яку так успішно демонструють в Іванівській громаді. З її бюджету громади на облаштування амбулаторії було спрямовано понад 3 млн гривень, внесок благодійників склав 360 тисяч гривень. 

В селі Слобідка

В серпні 2020 року завершено комплексний капітальний ремонт школи І-ІІ ступенів. А поряд відкрили заклад дошкільної освіти “Ромашка”.

Загальна вартість проєкту склала понад 5,6 млн грн, з яких 580 тис. грн – внесок міжнародних донорів. Значною підтримкою у реалізації проєкту стала волонтерська праця мешканців та постійна допомога матеріалами й технікою від місцевих підприємців. Залучити додаткове фінансування Іванівській громаді вдалося завдяки участі у грантовому конкурсі “Сприяння соціально-економічному розвитку в об'єднаних територіальних громадах шляхом інклюзивного місцевого врядування”.

Спортивно-відпочинкове містечко

Містечко збудоване завдяки активній співпраці громади, бізнесу та місцевої влади. Загальна вартість об’єкту становить 3 млн 886 тис. грн. Кошти з місцевого бюджету були витрачені на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Усім іншим допомогли місцеві підприємці. Так, 3 млн грн надало фермерське господарство “Янівське”.

Озеленення периметру території виконано завдяки реалізації проєкту-переможця 15-го обласного конкурсу розвитку територіальних громад Вінницької обласної Ради “Живий паркан – лінія здоров’я”. Загальна вартість проєкту – 187 600 грн.

Такий підхід до роботи, як у Іванівського сільського голови Михайла Кулика та його команди, не міг не принести гарних результатів. Одразу зрозуміло, що пріоритетом керівництва громади є люди. Об’єкти, які ми сьогодні оглянули, покликані служити жителям громади, а сільська рада не живе окремо від людей та бізнесу. І це важливо, адже усі вони разом – влада, громада, бізнес – планують, реалізовують ідеї та роблять свою громаду комфортною, – підбив підсумки робочого візиту голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, Вячеслав Соколовий взяв участь у засіданні Консультативної ради при голові Верховній Ради України.

Читайте також

У Хмільницькому районі через коротке замикання загорівся приватний будинок
Детальніше
На Вінниччині діє реабілітаційний центр для поранених воїнів і постраждалих від війни тварин
Детальніше
Конкурс "Безпечні стійкі громади" представили громадам Хмільницького району
Детальніше
Проєкт «Безпечні стійкі громади» представили у Шаргороді
Детальніше
"Безпечні стійкі громади": відбулась інформаційна зустріч в Тульчинському районі
Детальніше
Обікрав сусіда по кімнаті та витрачав кошти допоки його не затримали у Хмільнику
Детальніше