У Вінниці презентували проєкт "Зелений стартап у шкільній громаді"

У Вінниці презентували проєкт "Зелений стартап у шкільній громаді"

13:01 21.05.2021

Сьогодні, 21 травня, у Хабі "Місто змістів" відбувся круглий стіл, під час якого обговорили, як розвивати підприємницькі навички в школі, формувати соціальну відповідальність та сприяти розвитку місцевої громади. А також презентували  проєкт "Зелений стартап у шкільній̆ громаді". В рамках цього проєкту планується заснувати соціальне шкільне підприємство на базі комунального закладу "Стадницька гімназія Вінницького району Вінницької області".

Проєкт "Зелений стартап у шкільній̆ громаді" направлений̆ на підвищення конкурентоспроможності шкільної молоді. Хочуть створити середовище, орієнтоване на навчання через досвід, та формування навичок соціального підприємництва для реалізації екологічних учнівських ініціатив. 

У Вінниці презентували проєкт "Зелений стартап у шкільній громаді"

20 учнів та 10 вчителів Стадницької гімназії пройдуть навчання з соціального шкільного підприємництва. Команда учнів розробить бізнес-модель соціального шкільного підприємства та створить мінімальні життєздатні продукти. Для забезпечення роботи учнівського стартапу буде закуплено відповідне обладнання та матеріали. 

Тема соціального підприємництва нам знайома, і ми уже співпрацюємо у цьому напрямку з громадською організацією "Освітній простір 2.0". Я рада, що ця ідея зайшла, і її підтримали багато шкіл. Загалом про соціальне підприємництво в освіті Вінницької територіальної громади ми говоримо досить давно, тому що такі елементи є у проєктах наших дітей, які подають на конкурс "Бюджет шкільних проєктів" та різні учнівські конкурси. Ми підтримуємо такі проєкти, адже вони навчають наших дітей, як жити у сучасному світі, – зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.  

У Вінниці презентували проєкт "Зелений стартап у шкільній громаді"

Власне, проєкт "Зелений стартап у шкільній̆ громаді" підтримали у Стадницькій гімназії як вчителі, так і діти. І почали детально вивчати це питання. 

Ми ще не займалися соціальним підприємництвом, але ми близькі до екологічного напрямку. Ми з 2018 року сортуємо сміття. Час пандемії нас трішки зупинив, але думаю, що ми все надолужимо, – директорка Стадницької гімназії Тетяна Черниш. 

Довідка:

Проєкт "Зелений стартап у шкільній громаді" реалізується ГО "Освітній простір 2.0" в межах проєкту "Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Івано-Франківській, Житомирській і Донецькій областях", що виконується Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Читайте також

У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Учні Вінницької громади провели акцію «Ековишенський»
Детальніше
У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше
У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше