Вячеслав Соколовий: Турбота про дітей має бути одним із найголовніших наших обов'язків

Вячеслав Соколовий: Турбота про дітей має бути одним із найголовніших наших обов'язків

11:51 02.06.2021
5

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував у комунальному закладі – Тульчинському обласному спеціалізованому будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

Разом з головою заклад відвідали начальниця управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради Людмила Грабович, Тульчинський міський голова Валерій Весняний, голова Тульчинської районної ради Василь Неборецький.

Директорка закладу Марія Мазур ознайомила з діяльністю спеціалізованого будинку.

Заклад розрахований на 60 дітей, зараз на вихованні перебуває 50 дітей. Це діти з різними патологіями ураження центральної нервової системи, з порушенням і без порушення психіки, порушенням опорно-рухового апарату. На сьогодні офіційно зі статусом дитини з інвалідністю тут перебувають 20 дітей. Діти дуже непрості, потребують великих зусиль і піклування зі сторони персоналу закладу. Вік дітей – від народження до 6 років, – розповіла Марія Мазур.

Також директорка розповіла, що завершується реконструкція відділення реабілітації як основного напряму розвитку з подальшим перетворенням в Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги.

Приведення підприємства у відповідність до встановлених вимог для укладення договору з НСЗУ дозволить отримати пакети гарантій медичних послуг "Медична реабілітація" та "Паліативна медична допомога". Розраховуємо, що, окрім наших вихованців, скористатися послугами центру зможуть і діти з тульчинської громади. Тут вони отримуватимуть найсучасніше реабілітаційне виховання, – пояснює директорка закладу.

Окрім обласного комунального закладу, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував у Тульчинському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Промінь надії”, який належить тульчинській громаді.

Сьогодні нашому центру виповнюється чотири роки. Це комунальна установа Тульчинської міської ради. Центр був створений з ініціативи громадської ради батьків, які виховують дітей з особливими потребами. В закладі одночасно може перебувати 20 дітей, – розповіла директорка Центру Наталя Воротнюк.

За її словами, діти отримують послугу денного догляду, соціальної адаптації та реабілітації, яка відбувається завдяки програмам арт-терапія, арт-кухня, майстерня творчості.

Мене вразила тепла і справді батьківська атмосфера, яку колективи створюють в цих закладах. Крім того, тут дуже правильно побудована робота, діти тут виховуються і оздоровлюються. З ними займаються вихователі, щоб вони добре розвивалися і фізично, й інтелектуально. Турбота про дітей, захист їхніх прав повинні бути одним із найголовніших наших обов'язків. Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього, ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю країни, – каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий після відвідування спеціалізованих закладів.

Нагадаємо, до Вінницького будинку сімейного типу у День захисту дітей передали подарунки та солодощі.

Читайте також
Маленьких вінничан запрошують до гуртків "Посмішка"
Детальніше
Вінницька “Нива” шукає підтримку обласної влади
Детальніше
Через Вінницьку область тепер курсує новий приміський поїзд
Детальніше
Стартувала реєстрація дітей до нового садочка у Вінницьких Хуторах
Детальніше
У місті Бар трирічний хлопчик зачинився у будинку – викликали ДСНС
Детальніше
У Вінниці розшукали дівчинку, яка після сварки з родичами вже не вперше залишила домівку
Детальніше