Всі поля мають бути засіяні: плани аграріїв Вінниччини на новий сезон

Всі поля мають бути засіяні: плани аграріїв Вінниччини на новий сезон

13:58 04.03.2023

3 березня голова обласної ради Вячеслав Соколовий взяв участь у виїзному засіданні громадської спілки "Агрокластер "АгроВін" у селі Якушинці Вінницького району. Зібрання відбулося під головуванням виконавчого директора громадської спілки Сергія Гуцола за участі заступників голови обласної Ради Дмитра Чаленка та Анатолія Ткача, директора департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олега Сідорова, засновника організації "Люнебургський проєкт допомоги Україні е.В." ("Lüneburg Aid Project for the Ukraine eV") Ральфа Пітера Ольснера, депутатів обласної ради, агровиробників і фермерів.

Робоче засідання було присвячене підготовці та проведенню весняно-польових робіт.

Відкриваючи захід, Вячеслав Соколовий зазначив, що агрокластер у воєнний час продовжує виконувати роль майданчика для галузевого спілкування, обміну досвідом і науковими розробками.

Дієвість цього об’єднання перевірена надскладними умовами повномасштабної війни, - сказав голова обласної ради. - Учасники Агрокластера "АгроВін" допомагали одне одному долати дефіцит пального та добрив. В умовах блокади портів - знаходити шляхи збуту продукції. Спільно шукали рішення, як вистояти та максимально зберегти виробництва та робочі місця.

Всі поля мають бути засіяні: плани аграріїв Вінниччини на новий сезон

За словами Вячеслава Соколового, аграрії Вінниччини справилися з минулорічною посівною та зібрали достойний для таких складних часів врожай.

Він також зауважив, що зараз - перед новою посівною - перед аграріями постали нові виклики. Серед ключових проблем Вячеслав Соколовий називає брак фінансових ресурсів для господарської діяльності; складнощі з механізмом бронювання фахових сільгосппрацівників під час мобілізації тощо.

Та дякуючи нашим Збройним Силам України, весною 2023 року аграрії на полях працюють з іншим настроєм. Хоча складності є, та держава працює над тим, щоб підставити плече й забезпечити кредитами. Сьогодні на засіданні агрокластера про це коротко говорилось - державні банки готові кредитувати, - сказав Вячеслав Соколовий. - Та й створення агрокластера рік тому було дуже своєчасним рішенням. Оскільки саме в єдності, допомагаючи один одному, найскладніший час аграрії області пройшли гідно. За рік агрокластер розрісся, до нього увійшли нові учасники. Сьогодні випрацьовуються ексклюзивні умови для учасників агрокластера, цінові пропозиції.

Голова обласної ради наголосив, що кожний сантиметр полів, які можна засіяти, має бути засіяний: аграрії мають виконати свою місію - забезпечити продовольчу безпеку.

До того ж не всі працюють у таких умовах, як аграрії Вінниччини. Ми повинні це цінувати й роботи все, що від нас залежить. А ще допомагати Збройним Силам України, - додав Вячеслав Соколовий. - Сьогодні, в процесі засідання агрокластера, деякі з учасників відповіли на запит наших військових про допомогу - це, зокрема, придбання автомобільного транспорту.

Всі поля мають бути засіяні: плани аграріїв Вінниччини на новий сезон

Депутат обласної ради, виконавчий директор Агрокластера "АгроВін" Сергій Гуцол зазначив, що представникам аграрного сектору важливо кооперуватися, обмінюватися думками й досвідом.

Світ рухається стрімко вперед, і ті речі, які сьогодні актуальні, - завтра втрачають будь-який сенс, тому що йде диверсифікація виробництва, заміна одних продуктів іншими. І все це вимагає від аграріїв бути мобільними, сучасними, диджиталізованими та комунікувати як зі своїми партнерами, так і з іншими компаніями, - сказав Сергій Гуцол. - На сьогоднішньому засіданні ми обговорили проведення весняно-польових робіт. Цей захід дозволяє отримати у передпосівний період знання і рекомендації, які дадуть змогу зекономити та не втратити прибуток, який мають отримати підприємства. Так, перед аграріями зберігаються виклики й загрози, але вони не мають права залишити землі не засіяними. Тому потрібно всім об'єднатися і разом пройти цю складну посівну й цей рік. Думаю, аграрії з цим впораються.

Він також повідомив, що до зустрічі приєдналися партнери Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу з Німеччини та Швеції.

Це - наші друзі й партнери. Волонтери, які вже не вперше приїжджають з гуманітарною місією до Вінниччини, - зазначив Сергій Гуцол. - Наша команда, учасники агрокластера, найближчим часом теж відвідають Німеччину для ознайомлення із підприємствами, які працюють в аграрному секторі. Будемо переймати їхній колосальний досвід.

Всі поля мають бути засіяні: плани аграріїв Вінниччини на новий сезон

Під час засідання керівники та провідні фахівці аграрних підприємств поінформували учасників заходу про сучасні підходи до роботи, зокрема про ефективне інвестування у мінеральне живлення.

Аграрії - дуже стійкі люди, які будуть сіяти, щоб там не сталося. Звичайно, зараз - нелегкий час, і аграріям - непросто. Але вони сіються, купують добрива, засоби захисту рослин, насіння. Всі це розуміють: на кону – продовольча безпека країни, - каже засновник і директор компанії "Макош" Віктор Поліщук.

Нагадаємо, 19 січня у Вінниці обговорювали реалізацію заходів у 2023 році, передбачених Програмою розвитку аграрного сектору та продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 рр.

Читайте також

На базі станції юних натуралістів у Вінниці відкрили Центр денного догляду
Детальніше
Як міграційна поліція Вінниччини протидіє трудовій експлуатації та торгівлі людьми
Детальніше
Розвиток міжнародного співробітництва: Вінницю відвідала делегація з Франції
Детальніше
У Вінниці пройшла перша зустріч щодо можливих сценаріїв розвитку Території SUN
Детальніше
Лідери шкільного життя Вінниці та Львова обмінялись досвідом та домовились про співпрацю
Детальніше
Фінська компанія виявила зацікавленість у співпраці з «Вінницяоблтеплоенерго»
Детальніше