У Вінниці презентували Програму розвитку аграрного сектору

У Вінниці презентували Програму розвитку аграрного сектору

12:51 13.11.2025

Підтримка місцевих виробників, залучення інвестицій та покращення сільськогосподарської інфраструктури. Цього тижня у хабі “Місто змістів” відбулися громадські слухання, присвячені обговоренню проєкту Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2026–2028 роки. Учасники слухань одноголосно підтримали документ, який вже невдовзі винесуть на розгляд депутатів Вінницької міської ради.

Серед пріоритетних завдань документа, який розробили фахівці департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради, є підтримка та розвиток аграрного бізнесу, соціально-економічний розвиток сільських територій, промоційно-комунікаційний розвиток, а також організаційна підтримка суб’єктів господарювання аграрного сектору.

Як зазначив директор департаменту економіки й інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов, попри виклики воєнного часу – дефіцит кадрів і високі кредитні ставки, міська влада намагається оперативно реагувати на ці проблеми. І, власне, в межах нової трирічної програми продовжиться робота, спрямована на підтримку аграріїв громади.

Ця програма є продовженням чинного документу, який запрацював у 2023 році та став дієвим інструментом розвитку сільських територій, приєднаних до Вінниці наприкінці 2021 року. За цей час ми напрацювали низку механізмів підтримки для агровиробників, фермерів, особистих селянських господарств і користувачів водних об’єктів. Для кожної з категорій передбачені інструменти фінансової підтримки, які вже показали свою ефективність. Також ми працюємо над розширенням ринків збуту та розвитком торговельної марки “ВІННИЦЬКИЙ ФЕРМЕР”: проведені ярмарки довели, що місцеві виробники зацікавлені реалізовувати свою продукцію, а вінничани — купувати якісні товари за доступною ціною, – сказав Максим Мартьянов.

До слова, Програма розвитку аграрного сектору ВМТГ на 2026-2028 роки охоплює понад 95% працездатного населення сільських територій громади.

Одним з учасників громадських слухань став Василь Невмивака, який десятиліття вирощує зернові культури на території Вінницької громади.“Співпраця місцевої влади з тими, хто безпосередньо гарантує продовольчу безпеку регіону – один із кроків до успіху. Нам дуже приємно, що міська рада звертає увагу на агросектор, між нами є діалог, ми отримуємо підтримку та консультації. Це додає великої наснаги, – сказав Василь Невмивака.

Заступник директора департаменту економіки й інвестицій Вінницької міської ради - начальник управління аграрної політики Олександр Закорченний зауважує, що документ також передбачає співпрацю міської влади з центрами зайнятості задля подолання кадрового дефіциту на ринку праці.

Нова Програма на найближчі три роки передбачає співпрацю з центрами зайнятості, щоб залучати нових працівників, а також додаткове фінансування та розширення можливостей збуту продукції. В новому документі ми пропонуємо три інструменти фінансової підтримки на три галузі – бджолярства, картоплярство та овочівництво, тваринництво, – сказав Олександр Закорченний.

Нагадаємо, аби жителі громади були забезпечені продуктами, а фермери працювали стабільно, Вінницька міська рада продовжує підтримку аграрного сектору. Днями депутати збільшили суму, передбачену для виплат фінансової підтримки на безповоротній основі у галузі тваринництва, на 80 тис. грн.

Embedded thumbnail for У Вінниці презентували Програму розвитку аграрного сектору

Читайте також

Відроджуючи традиції подружжя вінничан Вадима й Галини Кириленків створює крафтові свічки
Відроджуючи традиції: подружжя вінничан Вадима й Галини Кириленків створює крафтові свічки
Детальніше
У Жмеринці ветеран після важких поранень, отриманих на фронті, започаткував власну справу
У Жмеринці ветеран після важких поранень, отриманих на фронті, започаткував власну справу
Детальніше
Вінничан попереджають про проведення планових вибухотехнічних робіт
Вінничан попереджають про проведення планових вибухотехнічних робіт
Детальніше
Вінницькі аграрії завершують польові роботи - дозбирують кукурудзу
Вінницькі аграрії завершують польові роботи - дозбирують кукурудзу
Детальніше
Вінницько-Хутірський ліцей виграв грант на впровадження соціального підприємництва
Вінницько-Хутірський ліцей виграв грант на впровадження соціального підприємництва
Детальніше
Мешканців Турбова й Вінницького району попереджають про планові вибухотехнічні роботи
Мешканців Турбова й Вінницького району попереджають про планові вибухотехнічні роботи
Детальніше