Вінничанка, яка навчається у Канаді, долучилась до світового наукового прориву у біохімії

Вінничанка, яка навчається у Канаді, долучилась до світового наукового прориву у нейробіології

14:19 26.01.2021

Аліна Маримончик народилася та виросла в Мурованих Курилівцях. Їй 24 роки, вона - молодий науковець. Навчається в університеті Лаваля за спеціальністю нейробіологія (PHD-студент) та працює в Центрі дослідження мозку CERVO у Квебеці.

Історію молодої науковиці розповіла Галина Мних.

Дослідження, в яких брала безпосередню участь Аліна і є 3-ім співавтором, були опубліковані в одному з найбільш впливових наукових журналів світу "Cell" (в перекладі з англ. - “клітина”). Чисельний показник цитування якого, ставить його на перше місце серед 289 журналів з біохімії та молекулярної біології, - інформує пані Галина в місцевій Фейсбук-спільноті.

У публікованій 21 січня статті професор Сагателян та його колеги пояснюють механізми переходу нервових стовбурових клітин зі стану спокою в проліферативний (активний) стан. Нервові стовбурові клітини продукують нейрони та інші клітини мозку протягом всього життя організму, в тому числі й людського.

В цій роботі було вперше виконано візуалізацію поділу нервових стовбурових клітин в живих, нічим не обмежених тваринах (мишах), що дозволяє отримувати дані в повністю фізіологічних умовах. Проведенні дослідження і співавторство у публікації - це значуще досягнення молодої науковиці для подальшої кар'єри, враховуючи, що Аліна лише рік навчається в університеті та працює в дослідному центрі, - читаємо у дописі.

Причини успіху землячки авторка публікації вбачає у неабиякій наполегливості та цілеспрямованості

Аліна змалку була розумною, допитливою та, не по роках, розвиненою дівчинкою. Закінчила Мурованокуриловецьку середню школу номер №2 та вступила до Київського Торговельно-економічного університету на спеціальність "психологія". Та зрозуміла уже на третьому курсі, що психологія не зовсім те, що їй потрібно. Починає самостійно вивчати нейробіологію, біофізику. Домоглася пройти практику в НДІ при Національному медичному університеті ім.Богомольця. Ця практика стала вирішальною у зміні напрямку подальшого навчання і майбутньої роботи, як науковця, - розповідає пані Галина.

Для отримання диплому магістра, Аліна вступає до Київського Академічного Університету (КАУ), який створений на базі Національної Академії Наук України. Під час навчання в КАУ, розпочала практику в лабораторії НАН України з проведення наукових дослідів з нейронами та хеками. Паралельно навчанню в КАУ і роботі в лабораторії, Аліна вступає в Московський фізико-технічний інститут на спеціальність  "Біофізика".

В 2019 році закінчує два виші (КАУ та МФТІ) з відзнакою та отримує дипломи магістра міжнародному зразку з біофізики. У цьому ж році підписує контракт з Центром дослідження мозку CERVO і розпочинає навчання, як PHD- студент (аспірант) в Університеті Лаваля.

Нагадаємо, українські науковці розробили пристрій для подолання наслідків захворювання на коронавірус.

Читайте також

Укрпошта презентувала нову поштову марку до Дня медика
Детальніше
Рятують життя в умовах війни: у Вінниці відзначили найкращих лікарів громади
Детальніше
25 років піклуються про малечу: у Центрі матері та дитини надають повний спектр медичних послуг
Детальніше
У Вінниці на мітингу-реквіємі вшанували пам’ять загиблих медиків
Детальніше
Медична діагностика та інноваційні оприскувачі: як українці використовують штучний інтелект?
Детальніше
Загинула за українську мову в Україні! У Львові попрощалися з мовознавицею Іриною Фаріон
Детальніше