Вінничанка, яка навчається у Канаді, долучилась до світового наукового прориву у біохімії

Вінничанка, яка навчається у Канаді, долучилась до світового наукового прориву у нейробіології

14:19 26.01.2021

Аліна Маримончик народилася та виросла в Мурованих Курилівцях. Їй 24 роки, вона - молодий науковець. Навчається в університеті Лаваля за спеціальністю нейробіологія (PHD-студент) та працює в Центрі дослідження мозку CERVO у Квебеці.

Історію молодої науковиці розповіла Галина Мних.

Дослідження, в яких брала безпосередню участь Аліна і є 3-ім співавтором, були опубліковані в одному з найбільш впливових наукових журналів світу "Cell" (в перекладі з англ. - “клітина”). Чисельний показник цитування якого, ставить його на перше місце серед 289 журналів з біохімії та молекулярної біології, - інформує пані Галина в місцевій Фейсбук-спільноті.

У публікованій 21 січня статті професор Сагателян та його колеги пояснюють механізми переходу нервових стовбурових клітин зі стану спокою в проліферативний (активний) стан. Нервові стовбурові клітини продукують нейрони та інші клітини мозку протягом всього життя організму, в тому числі й людського.

В цій роботі було вперше виконано візуалізацію поділу нервових стовбурових клітин в живих, нічим не обмежених тваринах (мишах), що дозволяє отримувати дані в повністю фізіологічних умовах. Проведенні дослідження і співавторство у публікації - це значуще досягнення молодої науковиці для подальшої кар'єри, враховуючи, що Аліна лише рік навчається в університеті та працює в дослідному центрі, - читаємо у дописі.

Причини успіху землячки авторка публікації вбачає у неабиякій наполегливості та цілеспрямованості

Аліна змалку була розумною, допитливою та, не по роках, розвиненою дівчинкою. Закінчила Мурованокуриловецьку середню школу номер №2 та вступила до Київського Торговельно-економічного університету на спеціальність "психологія". Та зрозуміла уже на третьому курсі, що психологія не зовсім те, що їй потрібно. Починає самостійно вивчати нейробіологію, біофізику. Домоглася пройти практику в НДІ при Національному медичному університеті ім.Богомольця. Ця практика стала вирішальною у зміні напрямку подальшого навчання і майбутньої роботи, як науковця, - розповідає пані Галина.

Для отримання диплому магістра, Аліна вступає до Київського Академічного Університету (КАУ), який створений на базі Національної Академії Наук України. Під час навчання в КАУ, розпочала практику в лабораторії НАН України з проведення наукових дослідів з нейронами та хеками. Паралельно навчанню в КАУ і роботі в лабораторії, Аліна вступає в Московський фізико-технічний інститут на спеціальність  "Біофізика".

В 2019 році закінчує два виші (КАУ та МФТІ) з відзнакою та отримує дипломи магістра міжнародному зразку з біофізики. У цьому ж році підписує контракт з Центром дослідження мозку CERVO і розпочинає навчання, як PHD- студент (аспірант) в Університеті Лаваля.

Нагадаємо, українські науковці розробили пристрій для подолання наслідків захворювання на коронавірус.

Читайте також

У Вінниці для педагогів організували курси «Першої домедичної допомоги»
У Вінниці для педагогів організували курси «Першої домедичної допомоги»
Детальніше
Тенденція росту на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 440 людина
Тенденція росту: на COVID-19 у Вінницькій області хворіє 440 людина
Детальніше
Як Вінницький гуманітарний штаб підтримує ЗСУ
Як Вінницький гуманітарний штаб підтримує ЗСУ
Детальніше
Медичний центр «Альтамедика» відкрив нове сучасне відділення
Медичний центр «Альтамедика» відкрив нове сучасне відділення
Детальніше
Хворих дедалі більше на COVID-19 у Вінницькій області нині хворіє 421 людина
Хворих дедалі більше: на COVID-19 у Вінницькій області нині хворіє 421 людина
Детальніше
Поляки за сприяння американського фонду передали Вінниці гуманітарну допомогу
Поляки за сприяння американського фонду передали Вінниці гуманітарну допомогу
Детальніше