Вінниччина вдосконалить сервіс перетину кордону

Вінниччина вдосконалить сервіс перетину кордону

16:30 06.04.2021
11

На Вінниччині вдосконалюють сервісні послуги з перетину українського-молдовського державного кордону. Таке покращення стане можливим після будівництва та облаштування сучасних місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон “Цекинівка – Сорока” та “Велика Кісниця – Василькеу” яке заплановане на 2021 рік.

Нещодавно постійна комісія обласної ради з питань будівництва,  комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури облради розглянула та підтримала підготовлені та подані Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Вінницької облдержадміністрації до облради пропозиції щодо внесення змін до Обласної програми будівництва, облаштування та утримання місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон на 2017-2021 роки.  Зазначені зміни продиктовані життям та запропоновані Могилів-Подільським прикордонним загоном з урахуванням навантаження на зазначені пункти пропуску, яке сьогодні є найбільшим.

Заступник начальника відділу з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами профільного департаменту Юрій Мельник ознайомив присутніх на засіданні депутатів зі станом справ з утриманням діючих місцевих пунктів пропуску. Він зокрема повідомив, що за інформацією Могилів-Подільського прикордонного загону щоденно державний кордон України в пункті пропуску «Цекинівка – Сорока» в обох напрямах перетинає від 100 до 150 мешканців обох держав, а в пункті пропуску «Велика Кісниця – Василькеу» - від 50 до 80. Наразі послуги по забезпеченню пропуску громадян через кордон здійснюється в пристосованих приміщеннях, які не відповідають чинним вимогам як українського, так і молдовського законодавства. Варто зазначити що за останні роки дещо зроблено в плані облаштування цих пунктів пропуску, але їх стан ще далекий до відповідних вимог.

Згідно з запропонованими змінами на  будівництво та облаштування нових сучасних пунктів пропуску, за умови наявності в обласному бюджеті та бюджетах територіальних громад відповідних коштів, планується спрямувати по 1 млн 700 тис. грн на кожен, в тому числі по 900 тис. грн з обласного бюджету. Це дасть змогу забезпечити не тільки нормальні умови для несення служби прикордонними нарядами, але й створить відповідні умови для надання належних сервісних послуг мешканцям обох країн в перетині кордону. Обидва пункти пропуску належать до категорії річкових, тобто таких на яких перетин кордону може здійснюватись виключно на човнах водною артерією, якою тут є річка Дністер.

Нагадаємо, Вінничани долучились до обговорення масштабного проєкту – будівництва мосту “Ямпіль - Косеуць”.

Читайте також
З Вінниці тепер можна буде летіти до турецького міста Газіпаша
Детальніше
Ямпільська територіальна громада затвердила Стратегію розвитку
Детальніше
У Ямполі обговорюють нове місце для скульптур з “Парку скульптури над Дністром”
Детальніше
Вінничани долучились до обговорення масштабного проєкту – будівництва мосту “Ямпіль - Косеуць”
Детальніше
У Вінниці побувала Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс
Детальніше
У Ямполі під час пожежі врятували 27-річного чоловіка
Детальніше