Відбулась конференція “Вінниччина в роки Другої світової війни”

Відбулась конференція “Вінниччина в роки Другої світової війни”

16:53 11.06.2021
58

У Вінницькому державному педагогічному університеті ім.Коцюбинського 11 червня відбулася чергова ХХХІІ Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція з міжнародною участю “Вінниччина в роки Другої світової війни”.

Конференція до 80-річчя початку німецько-радянської війни відбулась за підтримки обласної державної адміністрації, Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії НАН України, Державного архіву області, обласного краєзнавчого музею, комунального підприємства “Центр історії Вінниці”, а також інститутів громадянського суспільства, які займаються вивченням історії та краєзнавчими дослідженнями, зокрема громадських організацій “Подільська спадщина” та “Вінницьке історичне товариство”.

Сьогодні ми знову провертаємось до подій початку німецько-радянської війни, тому що не всі події того періоду ще належно досліджені та відповідним чином оцінені. Низка історичних подій сьогодні продовжують цікавити істориків та краєзнавців, а також усіх тих, хто любить історію. Понад 60 дослідників того історичного періоду виявили бажання взяти участь у нашій конференції. Їхні дослідження будуть представлені у науковому збірнику, який підсумує сьогоднішні наші напрацювання, – зазначив у вітальному слові до учасників конференції кандидат історичних наук, професор, декан факультету історії, права і публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Юрій Зінько.

За словами кандидата історичних наук, начальника Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті Богдана Галайка, сьогодні однією з ключових проблем розуміння зазначеного історичного періоду є наявність в українському суспільстві пропагандистських міфів про Другу світову війну (1939–1945), створених радянською владою, зокрема стосовно не визнання боротьби УПА з німецькими окупантами та й загалом значного внеску українців у перемогу над нацистською Німеччиною.

Наукові доповіді представили відомі історики, краєзнавці та запрошені гості, зокрема доктор історичних наук Олександр Лисенко, засновник стипендії Генріха і Маї Грохольських (Республіка Польща) Генріх Грохольський, кандидати історичних наук Роман Подкур та Павло Кравченко, директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, краєзнавець Ігор Лановий та інші.
 
Нагадаємо, ток-шоу "На Часі": Сергій Гула – кандидат історичних наук.

Читайте також
У Вінниці відбулась конференція освітян
Детальніше
У Вінниці будуть досліджувати поховання німецьких солдат
Детальніше
Центр історії Вінниці запрошує на лекцію та виставку
Детальніше
Центр історії Вінниці поділився експонатами для київської виставки
Детальніше
Вінничан запрошують на тренінг "Спогади про майбутнє (Родинні історії Незалежної України)"
Детальніше
Побачив світ сигнальний примірник видання "Вінниця - столиця"
Детальніше