Відбулась конференція “Вінниччина в роки Другої світової війни”

Відбулась конференція “Вінниччина в роки Другої світової війни”

16:53 11.06.2021
55

У Вінницькому державному педагогічному університеті ім.Коцюбинського 11 червня відбулася чергова ХХХІІ Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція з міжнародною участю “Вінниччина в роки Другої світової війни”.

Конференція до 80-річчя початку німецько-радянської війни відбулась за підтримки обласної державної адміністрації, Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії НАН України, Державного архіву області, обласного краєзнавчого музею, комунального підприємства “Центр історії Вінниці”, а також інститутів громадянського суспільства, які займаються вивченням історії та краєзнавчими дослідженнями, зокрема громадських організацій “Подільська спадщина” та “Вінницьке історичне товариство”.

Сьогодні ми знову провертаємось до подій початку німецько-радянської війни, тому що не всі події того періоду ще належно досліджені та відповідним чином оцінені. Низка історичних подій сьогодні продовжують цікавити істориків та краєзнавців, а також усіх тих, хто любить історію. Понад 60 дослідників того історичного періоду виявили бажання взяти участь у нашій конференції. Їхні дослідження будуть представлені у науковому збірнику, який підсумує сьогоднішні наші напрацювання, – зазначив у вітальному слові до учасників конференції кандидат історичних наук, професор, декан факультету історії, права і публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Юрій Зінько.

За словами кандидата історичних наук, начальника Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті Богдана Галайка, сьогодні однією з ключових проблем розуміння зазначеного історичного періоду є наявність в українському суспільстві пропагандистських міфів про Другу світову війну (1939–1945), створених радянською владою, зокрема стосовно не визнання боротьби УПА з німецькими окупантами та й загалом значного внеску українців у перемогу над нацистською Німеччиною.

Наукові доповіді представили відомі історики, краєзнавці та запрошені гості, зокрема доктор історичних наук Олександр Лисенко, засновник стипендії Генріха і Маї Грохольських (Республіка Польща) Генріх Грохольський, кандидати історичних наук Роман Подкур та Павло Кравченко, директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, краєзнавець Ігор Лановий та інші.
 
Нагадаємо, ток-шоу "На Часі": Сергій Гула – кандидат історичних наук.

Читайте також
Вінничан запрошують на екскурсію підземеллями
Детальніше
У Вінниці триває науково-практична конференція “Vin Smart Eco”
Детальніше
У Вінниці показали, як виглядала майже сто років тому садиба Львовича
Детальніше
У Вінниці завершилась Міжнародна конференція “Перспективи розвитку машинобудування та транспорту”
Детальніше
У Вінниці стартувала конференція “Перспективи розвитку машинобудування та транспорту-2021”
Детальніше
У четвер вінничан запрошують на "Передвеликодню бесіду" онлайн
Детальніше