В Україні поширюється фейк про швидке усиновлення дітей-сиріт

В Україні поширюється фейк про швидке усиновлення дітей-сиріт

10:18 17.03.2022

У соцмережах поширюється фото та відео врятованих сиріт. Ці матеріали супроводжуються закликом "швидко всиновити" та про готовність влади України передавати дітей-сиріт у "добрі руки".

Українців застерігають: це - фейк! Він розрахований зробити з тих, хто готовий взяти дитину, у кращому разі - жертву шахраїв, у гіршому – порушників українського законодавства. Адже торгівля, передання або одержання дитини підпадають під дію ст.146 Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі на строк від п'яти до 12 років.

Україна не "роздає" дітей-сиріт. Якщо буде потрібна будь-яка допомога, про це повідомлять офіційно. Зараз в Україні діє спрощена процедура, але не усиновлення, а опіки чи взяття під патронат, - поідомляє Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України.

Процедури усиновлення, опіки або патронатного виховання є тривалими. Найпростішою є процедура патронату, але і вона вимагає щонайменше сім документів і проходження спецнавчання.

Нагадаємо, в Україні започатковано проведення щоденно о дев'ятій годині ранку загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Читайте також

У Вінниці завершили роботу літні пришкільні табори
Детальніше
У Вінниці дівчинка залізла на дерево, а спуститись не змогла — викликали рятувальників
Детальніше
"Івана Купала - зелені свята": маленьких вінничан запрошують в Подільський зоопарк
Детальніше
Майстерклас з виготовлення "Ловця снів" відбувся у просторі "LEVEL 80"
Детальніше
Вінничан просять нагадати дітям про правила поведінки та безпеки під час літніх канікул
Детальніше
Маленькі маріупольці відвідали Подільський зоопарк у Вінниці
Детальніше