В Стрижавській громаді встановлять сонячні панелі на дахах навчальних закладів
Стрижавська громада приймала представників проєктів з енергоефективності й збереження довкілля, що реалізуються Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні та Програмою розвитку ООН в Україні.
Про це повідомили у Стрижавській селищній територіальній громаді.
Голова громади Михайло Демченко провів робочу зустріч з:
- Бенедиктом Ібеле, спеціалістом із міжнародних кліматичних ініціатив Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK);
- Айке Майєром, керівником проєкту «Підтримка Національного фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні»;
- Еліз Віж'є, директоркою проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України»;
- Андрієм Гуньком, старшим координатором проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України»;
- Анною Жовтенко, керівницею проєктів з енергоефективності ПРООН в Україні;
- Карі Одерманн, консультанткою з питань комунікації проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України».
Із делегацією відвідали навчальні заклади, поспілкувалися з директорами та учнями ліцеїв. Оглянули дахи шкіл та обговорили подальші кроки щодо встановлення сонячних панелей, – йдеться у повідомленні.
Восени цього року під час відкриття модернізованих закладів — Стрижавського ліцею №2 та Мізяківсько-Хутірського ліцею, партнери оголосили, що обидва заклади візьмуть участь у грантовій програмі зі встановлення на будівлях відновлювальних джерел енергії від Європейського інвестиційного банку та Уряду Німеччини.
Вирішення проблеми відсутності електроенергії під час освітніх процесів потребує комплексних рішень. Тож автономні сонячні станції забезпечать живлення, підтримуватимуть опалення і потребуватимуть мінімального догляду, – повідомили у громаді.
Нагадаємо, у рамках впровадження проєктів “Програми з відновлення України” від Європейського інвестиційного банку Стрижавська селищна рада на умовах співфінансування реалізувала проєкти капітального ремонту будівель двох ліцеїв. Термодернізація навчального закладу уже невдовзі дасть свої плоди. Це – зекономлені кошти, які можна буде спрямувати на поліпшення умов навчання чи закупівлю потрібного обладнання.