Знайшли 15-річну дівчину: зникла на Вінниччині, розшукували на території всієї України
Знайшли 15-річну дівчину Аліну Коломійчук. Дівчина зникла на Вінниччині, а розшукували її понад три тижні на території всієї України.
Про це 17 грудня інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.
Цей випадок показує нам наскільки все ж таки людям небайдужа доля чужої дитини. На одній з вулиць Немирова перехожі впізнали ту саму дівчину, яку невтомно шукали вже 21 добу правоохоронці з усієї України, - йдеться у повідомленні.
Поліцейські відвезли Аліну до матері. Нарешті вона вдома. Всі, хто слідкував за цією ситуацією, зітхнули з полегшенням, але для поліції робота продовжується. Нам доведеться ще багато у чому розібратися, і ми надамо родині усіляку підтримку й допомогу, аби не допустити повторення.
Як шукали Аліну
26 листопада, вечір, село Печера Тульчинського району Вінницької області, 15-річна дівчина, посварившись з матір’ю, вибігає з дому без речей, грошей і телефону та безслідно зникає. Наступного дня, з моменту, коли працівники поліції отримали це тривожне повідомлення, всі були підняті по тривозі.
Аліну шукали, не зупиняючись, ані вдень, ані вночі, бо зникнення неповнолітньої – це надзвичайна подія.
Хто шукав дівчину
Одразу була розгорнута потужна робота оперативників Управління карного розшуку, слідчих, дізнавачів, ювенальних поліцейських, офіцерів громад, груп реагування патрульної поліції, кінологів, спецпризначенців, курсантів та колег з підрозділів поліції різних регіонів.
До пошуків долучилися рятувальники, голови територіальних громад, керівники навчальних закладів та інших держустанов, журналісти.
На допомогу поліції прийшло чи не все село, а волонтери прибули з різних областей.
Тривала пошукова операція
Коломійчук Аліна Сергіївна 2009 р.н., учениця 10 класу, очі карі, волосся русяве, джинси, чорна зимова куртка з комірцем помаранчевого кольору, може носити окуляри для зору – мабуть, вже не залишилось тих, хто не знав би про це орієнтування та не переймався долею дитини, тому що воно було розіслане у всі підрозділи поліції України та масово ширилось засобами масової інформації й соцмережами.
Разом поліція і громадяни прочісували кожний клаптик цього села та ближніх населених пунктів, лісосмуг, прибережної зони, обстежували покинуті споруди та недобудови, заглядали у ями, колодязі, перевіряли заклади громадського харчування, магазини, АЗС, кафе, парки, лікарні, вокзали, запускали квадрокоптер, рятувальники занурювались у річку – шукали з неба, на землі та у воді, бо не мали допустити трагедії.
Оперативники переглянули гігабайти відеозаписів з камер спостереження, опитали понад 5 тисяч людей: рідних, друзів та знайомих дівчини, однокласників, місцевих та інших громадян. Співробітники кримінального аналізу проробили колосальну роботу та ідентифікували понад 1000 транспортних засобів, які рухались автошляхами неподалік місця події у напрямку «виїзд». А працівники карного розшуку відпрацювали кожного з водіїв та кондукторів громадського транспорту, керманичів таксі та приватних автомобілів. Пошуки продовжувались... Ніхто ні на секунду не думав про погане, всі вірили, що дівчина жива, і тільки якнайшвидше потрібно її повернути додому.
Довгоочікувана звістка
Перехожа повідомила, що біля магазину бачить зниклу дівчину, яка очікує на автобус, зазначивши, що одягнена вона, як в орієнтуванні. Інформація підтвердилась – це була Аліна.
Насправді дуже приємно бачити щасливі очі мами дівчини. Саме вона найбільше хвилювалася під час її пошуків та безмежно раділа, коли донька знайшлась. Наша принципова позиція – той, хто загубив дитину, має понести за це відповідальність, і ми будемо ретельно, спільно з соціальними службами та кваліфікованими спеціалістами, з’ясовувати усі причини та обставини втечі. Але своє покарання родина вже отримала, переживши ці дні, - повідомляють поліцейські. - Ми довго пам’ятатимемо як шукали Аліну, і вкотре хочемо нагадати дорослим: не зволікайте і не витрачайте час на самостійні пошуки – це може призвести до непоправних наслідків. Стежте за своїми дітьми і, як показала ця історія, цікавтеся їхнім життям, підтримуйте та станьте для них тими людьми, яким б вони довіряли та звертались по допомогу у першу чергу.
Нагадаємо, 587 заяв та повідомлень про зникнення безвісти дітей за рік надійшло до поліції Вінниччини. У 12% випадків підлітки йдуть з дому через конфлікти та непорозуміння у родині. Майже 30% - це випадки коли діти не вчасно приходять додому.