В Козятині повністю оновлять вуличне освітлення

В Козятині повністю оновлять вуличне освітлення

11:28 04.02.2022

Козятинська громада розпочала співпрацю із Північною екологічною фінансовою корпорацією й отримала фінансування на майже 18 млн грн. За ці кошти в Козятині проведуть комплексну модернізацію системи зовнішнього освітлення.

Про це повідомляє Вінницька обласна рада.

Козятинська громада стала першою і поки єдиною громадою Вінниччини, де реалізують такий масштабний інвестиційний проєкт коштом NEFCO. Раніше Угоду з Північною екологічною фінансовою корпорацією підписала тільки Вінниця. Свого часу в обласному центрі також повністю оновили мережу вуличного освітлення.

Обласна Рада максимально підтримує та виступає партнером міжнародних грантових проєктів в громадах області. Приємно, що цьогоріч громади більш активні в розробці проєктів, їх реалізації та залученні додаткового фінансування, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Такі масштабні проєкти є практичними й орієнтованими на комфорт мешканців. Тому дуже важливо, що саме за підтримки обласної Ради вперше у Вінницькій області залучено кошти  Північної екологічної фінансової корпорації.

В Козятині повністю оновлять вуличне освітлення

Загалом інвестиційний проєкт охоплює:

  • заміну понад 1000 старих світильників на нові світлодіодні;
  • заміну понад 100 залізобетонних електроопор;
  • встановлення автоматизованої системи управління на основі GSM терміналів і т.д.

За словами Козятинської міської голови Тетяни Єрмолаєвої, цей проєкт підвищить комфорт та безпеку мешканців і стане прикладом прозорого, успішного й вигідного фінансового міжнародного співробітництва.

Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення Козятинської міської територіальної громади передбачає переоснащення світильниками на основі світлодіодних технологій. Застарілість та подекуди відсутність зовнішнього освітлення – вже давно одна з актуальних проблем нашої громади, до того ж – фінансово обтяжлива для міського бюджету, – сказала Тетяна Єрмолаєва. – Козятинська територіальна громада витрачає кошти на експлуатацію застарілої системи зовнішнього освітлення. У вуличних світильниках використовуються неефективні лампи розжарювання та ртутні лампи. На балансі громади знаходиться 1812 світлоточок, з яких: натрієвих – 847 шт., світлодіодних світильників – 491 шт., ртутовмісних ламп – 350 шт., люмінесцентних ламп – 592 шт. Протяжність мереж становить 45.283 км, а споживання електроенергії системою зовнішнього освітлення – 1.178 МВт на рік.

Підготовка проєктної пропозиції, враховуючи всі вимоги та правочини українського фінансового законодавства, тривала майже рік. Декілька місяців відбувалося погодження із паралельним експертним аналізом пропозиції у головному офісі корпорації у Гельсінкі. А вже найближчим часом буде створено групу реалізації проєкту, укладено тендерну документацію та проведено тендер за міжнародними правилами, що ратифіковані в Україні.

Громада спільно з експертами розробила бізнес-план, отримала погодження Мінфіну для здійснення запозичення, підписала Кредитну та Грантову угоду з NEFCO. Наступним етапом, що очікується у цьому році, стане проведення закупівель за міжнародними правилами, визначення переможця – виконавця робіт і подання документів у Кабінет Міністрів України, позаяк передбачається використання іноземного капіталу у якості позики, – додала начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктної діяльності виконавчого апарату обласної Ради Олеся Панасюк. – Впевнена, що цей проєкт стане успішним стартом майбутньої співпраці з іншими міжнародними організаціями та сприятиме розвитку не лише Козятинської, але й інших громад області.

Про NEFCO

NEFCO – міжнародна фінансова організація, утворена у 1990 році на підставі Угоди між урядами Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції. Корпорація надає результативно-орієнтоване фінансування для "зеленого зростання". NEFCO вже профінансувала проєкти у більш ніж 60 країнах. В Україні ж свою діяльність вона розпочала у 2004 році – тепер портфель проєктів NEFCO нараховує 204 проєкти.

Нагадаємо, у Вінниці модернізували та встановили нове сучасне освітлення. Загалом облаштували п'ять магістралей. Це результат реалізації проєкту спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією.

Читайте також

В Тульчинській громаді вимикають зовнішнє освітлення задля економії електроенергії
В Тульчинській громаді вимикають зовнішнє освітлення задля економії електроенергії
Детальніше
Як зекономити гроші на освітлені - знають у Вінницяміськтеплоенерго
Як зекономити гроші на освітлені - знають у Вінницяміськтеплоенерго
Детальніше
У Жмеринській громаді замінюють лампи у мережі вуличного освітлення
У Жмеринській громаді замінюють лампи у мережі вуличного освітлення
Детальніше
Укрпошта просить не хвилюватись - LED-ламп на обмін вистачить усім
Укрпошта просить не хвилюватись - LED-ламп на обмін вистачить усім
Детальніше
У Вінницько-Хутірському окрузі продовжують встановлювати енергонезалежні ліхтарі
У Вінницько-Хутірському окрузі продовжують встановлювати енергонезалежні ліхтарі
Детальніше
Пенсіонери Вінниці можуть отримати ще по п'яти LED-ламп
Пенсіонери Вінниці можуть отримати ще до п'яти LED-ламп
Детальніше