В Калинівці притягнули до відповідальності чоловіка за перевезення деревини без бірок

В Калинівці склали протокол на чоловіка, який перевозив деревину без бірок

16:31 03.06.2024

Спеціалісти відділу державного екологічного нагляду склали протокол за порушення встановленого порядку вивезення деревини.

Порушник в Калинівці перевозив деревину непромислових потреб власним транспортним засобом без прикріпленої бірки до лісопродукції.

Щодо водія винесли постанову про накладення адміністративного стягнення, - інформує Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Як перевірити законність перевезення деревини

Щоб пересвідчитись у законності перевезення деревини достатньо за допомогою комп'ютера або телефона з підключеним інтернетом на сайті лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру перевірити номер автомобіля. Якщо при перевірці виникає помилка - це може означати, що автомобіль не внесений в базу даних і це перша причина, щоб зупинити автомобіль і перевірити  наявність всіх необхідних документів для перевезення вантажу, а саме:

  • докази договірних відносин на перевезення вантажу;
  • паперову товарно-транспортну накладну з точним переписом всього вантажу, який є в автомобілі.

Якщо автомобіль зупинено, або він стоїть обабіч, то на сайті лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру можна перевірити легальність деревини за биркою або за ТТН. Ділова деревина має бути поштучно маркована (дров'яна маркується партіями) на лісосіках та складах уніфікованими бирками зі штрих-кодом, що реєструють походження, якісні та кількісні показники деревини. Якщо бирки немає в системі - це підстава вважати що деревина перевозиться незаконно. Якщо бирки є, то варто звернути увагу чи збігається порода і чи не занижені діаметри колод. 

У разі виявлення зазначених ситуацій необхідно звертатись до правоохоронних органів.

Нагадаємо, на адресу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшло звернення жителів щодо фактів незаконних рубок дерев. Інспектори відділу державного екологічного нагляду природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу підтвердили факти викладені у зверненні.

Читайте також

У двох громадах на Вінниччині закликають обмежити газопостачання
Детальніше
Жителі Писарівського округу допомагають пораненим військовим
Детальніше
Калинівка передала українським захисникам ще сім дронів
Детальніше
Жителі Калинівської громади зібрали гостинці для поранених військових
Детальніше
Винесли вирок жителю Сальника, який знущався над чоловіком на кріслі колісному
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше