Вінницька центральна міська бібліотека імені І. Бевза відзначила 50-річчя

Вінницька центральна міська бібліотека імені І. Бевза відзначила 50-річчя

16:50 03.06.2024

Від однієї книги до сотень тисяч томів, від маленького книжкового сховища у сучасний центр знань, натхнення та культури для всієї громади. 31 травня Вінницька центральна міська бібліотека імені Івана Бевза відзначила свій 50-й день народження.

На урочистості до бібліотеки завітало багато почесних гостей, серед яких: міські та обласні депутати, керівники закладів культури, а також представники громадських організацій та найголовніше – поціновувачі читання: постійні користувачі книгозбірні, як дітлахи, так і дорослі.

Бібліотекарі детально все організували. Серед локацій були: благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, осередки патріотичних майстеркласів для малечі. Відбулась також презентація книги юного автора – Семена Кравченка, під час якої автор поділився історією створення видання та відповів на запитання читачів.

Кошти, які забрали на ярмарку, направлять на купівлю FPV-дрона, який передадуть захисникам з 120-ї бригади територіальної оборони ЗСУ.

На ювілей бібліотеки завітала і мама трьох дітей пані Марія. 

Мої малята в захваті від майстеркласів! Діти плели браслети, робили ляльку-оберіг. Вони не лише весело провели час, а й дізналися багато нового. Ми раді, що можемо підтримати нашу армію у такий спосіб, - говорить вона.

Поділилася своїми враженнями й Наталія Колодій, постійна читачка бібліотеки: «Я вже понад 20 років відвідую цю бібліотеку. Тут завжди панує атмосфера затишку і знань. Це місце, де можна знайти відповіді на всі свої запитання і просто відпочити з книгою».

Під час офіційної частини відзначення півстолітнього ювілею книгозбірні присутнім запропонували переглянути відеосюжет про життя бібліотеки від першого документу про заснування й до сьогодення.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук зазначив, що бібліотека завжди була і залишається центром інтелектуального та культурного життя Вінниці. Він також подякував її працівникам за плідну роботу та передав слова вітання від депутатського корпусу Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова.

Бібліотека має багато дороговказів для тих, хто сюди приходить. Сьогодні, в час запеклої війни, завдяки нашим хоробрим воїнам ми можемо відвідувати бібліотеку, знаходитись у величі книжок, здобувати знання та спілкуватись, – підкреслює директор департаменту культури ВМР.

Під час заходу відбулось і нагородження працівників бібліотечної справи міста. Грамоти та відзнаки отримали понад 30 представників колективу.

Директорка «Вінницької міської централізованої бібліотечної системи» Олена Заквацька розповіла, що нині бібліотечні фонди книгозбірні ім. Івана Бевза налічують близько 300 тисяч примірників. У самому закладі, окрім основного напряму роботи – зберігання та надання в користування книг, журналів, газет тощо, організовують й інформаційно-просвітницькі заходи: виставки, лекції та інші форми освітньої та культурної діяльності для жителів Вінницької громади.

Ми дякуємо всім нашим відвідувачам, які підтримують нас і надихають на нові звершення, – говорить Олена Заквацька.

Також вона додала, що до 50-річчя Центральної міської бібліотеки ім. І. Бевза фахівці розробили бібліографічний покажчик «Бібліотека в плині часу». З ним можна ознайомитись на сайті ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система» за посиланням.

Нагадаємо, свій 50-й день народження Вінницька міська центральна бібліотека імені Івана Бевза відзначала 31 травня. З цієї нагоди організовують благодійний дитячий ярмарок «Читаємо! Творимо! Допомагаємо!», майстеркласи, бібліотечний пікнік та презентацію книги Семена Кравченка. 

Читайте також

Юних вінничан безкоштовно навчать виготовляти ловців снів
Детальніше
Екскурсія підземеллям - у Вінниці відбудеться концерт до Дня святого Якова
Детальніше
Відділ молодіжної політики запрошує вінницьку молодь на майстерклас з колористики
Детальніше
Плести з рогози навчались учасники етнічного вікенду у Щітках
Детальніше
Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
Майстер-класи з рогозоплетіння: у Вінниці розпочався етновікенд "Заплетемо рогозу"
Детальніше