Україна на шляху до Євросоюзу: на Вінниччині стартував міжнародний проєкт
14 листопада на базі Вінницького регіонального центру підвищення кваліфікації за підтримки Конгресу місцевих влад Молдови та Конгресу місцевих влад Румунії у дистанційному режимі розпочався міжнародний проєкт "Україна - Молдова - шлях до Євросоюзу. Досвід Румунії". Він об'єднав державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, представників вищих навчальних закладів із 10 областей України та Молдови.
Участь у відкритті семінару взяв заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Івасюк. Він зазначив, що для України завжди було актуальним та затребуваним членство в Європейському Союзі.
2022 рік став кульмінацією процесу, який триває майже 30 років, і впродовж усіх цих років долі України та Молдови були тісно переплетені. На жаль, шлях нашої держави до ЄС виявився складнішим. Одночасно зі вступом до ЄС ми з величезними труднощами та втратами продовжуємо боротися за свою свободу. Вже маємо позитивні результати від реформи з децентралізації. Проте, вона поки призупинена. Головне, що в сучасних умовах ми продовжуємо рухатись у чітко визначеному для нашої країни напрямі, - зазначив Ігор Івасюк.
Він також подякував за потужну підтримку збоку інших країн, які вже є членами ЄС, в тому числі Румунії, яка пройшла цей шлях. Ігор Івасюк висловив впевненість, що цей проєкт обов'язково дасть позитивні результати завдяки обміну досвідом та реалізації спільних кроків до ЄС.
Етапи проєкту
Проєкт буде реалізовуватися протягом 2023 року у три етапи:
- "Децентралізація та адміністративна реформа в Румунії";
- "Запобігання корупції та сприяння доброчесності державних службовців".
- "Захист прав людини".
Нагадаємо, представники Вінницької міської ради провели онлайн-зустріч з мером німецького міста-побратима Карлсруе Франком Ментрупом. Зокрема, обговорили питання спільної взаємодії у реалізації різних інфраструктурних проєктів, які наразі потрібні для Вінницької громади.