У Вінниці вперше засідала госпітальна рада Вінницького госпітального округу

У Вінниці вперше засідала госпітальна рада Вінницького госпітального округу

14:44 28.04.2021
162

У форматі ZOOM-конференції 28 квітня відбулось перше, установче засідання Госпітальної Ради Вінницького госпітального округу.

Регламент засідання передбачав розгляд наступних питань: презентація плану роботи госпітальної ради Вінницького госпітального округу на 2021 рік, організаційні засади функціонування закладів охорони здоров’я області у 2021 році та перспективи розвитку на 2021 рік. 

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови облдержадміністрації, голова госпітальної ради Наталя Заболотна зазначила, що наприкінці 2020 року внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України щодо порядку створення госпітальних округів та механізму управління у госпітальному окрузі. Відтак, за ініціативою обласної державної адміністрації та відповідно до нових вимог постанови КМУ №589 від 19 червня 2020 року розпорядженням Голови обласної державної адміністрації затверджено склад госпітальної ради Вінницького госпітального округу. До складу госпітальної ради увійшли 4 представники обласної держадміністрації, 2 представники обласної ради, 2 представники закладів охорони здоров’я області, що надають первинну медичну допомогу, 6 представників закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, 2 представники закладів охорони здоров’я, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, 1 представник закладів громадського здоров’я (директор Державної установи “Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ України"), 1 представник закладу охорони здоров’я, що надає екстрену медичну допомогу (директор Комунального некомерційного підприємства “Територіальне медичне об’єднання “Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”), 1 представник професійних спілок працівників охорони здоров’я, 2 представники громадськості – громадських об’єднань, які представляють інтереси пацієнтів, або інших громадських об’єднань.

Склад госпітальної ради включає 21 особу. За поданням голови госпітальної ради, з-поміж її членів обираються один або два заступники голови та секретар госпітальної ради, яких маємо сьогодні визначити, – зауважила Наталя Заболотна.

У Вінницькій області функціонує один госпітальний округ, що об’єднує всі заклади охорони здоров’я, що надають вторинну –  спеціалізовану, а також третинну – високоспеціалізовану – медичну допомогу в межах області.

Мета функціонування госпітальної ради – розробити, затвердити та реалізувати  план розвитку госпітального округу на період від трьох до п’яти років.
Для досягнення цієї мети на засіданнях ми заслуховуватимемо звіти керівників лікувально-профілактичних закладів із показом у них відомостей про матеріально-технічну базу та кадровий потенціал закладів, а також інформацію про підписані договори з НСЗУ. Це маркер відповідності закладу вимогам сьогодення, – наголосила посадовиця. – Відтак, маємо сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я області та ефективний маршрут пацієнта екстреної медичної допомоги.

Нагадаємо, переформатований під "ковідний" госпіталь ветеранів війни.

Читайте також
На Вінниччині вшанували пам'ять жертв політичних репресій
Детальніше
У Ладижині померла досвідчений лікар місцевої лікарні
Детальніше
Як вберегти себе та чотирилапого від кліщів?
Детальніше
У Вінницькій області буде виставлено на приватизацію 14 будівель
Детальніше
У Вінницькому обласному центрі служби крові критична ситуація
Детальніше
Вінниччина розбудовує спеціалізовані служби запобігання домашньому насильству
Детальніше