У Стрижавській громаді реалізовують три проєкти за «Програмою з відновлення України»

У Стрижавській громаді реалізовують три проєкти за «Програмою з відновлення України»

13:43 20.04.2024

У рамках впровадження проєктів «Програми з відновлення України» Європейського інвестиційного банку у Стрижавській селищній громаді на умовах співфінансування реалізовуються проєкти – капітальні ремонти будівель Мізяківсько-Хутірського ліцею, ліцею №2 Стрижавки та будівництво Центру надання адміністративних послуг — центру дозвілля.

Про це інформує Вінницька облрада.

19 квітня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та голова Вінницької районної ради Ігор Шутак побували на об’єктах та ознайомилися з ходом робіт.

У Стрижавській громаді реалізовують три проєкти за «Програмою з відновлення України»

Голова Стрижавської селищної громади Михайло Демченко розповів, що ремонти відбуваються за грантовою програмою та безпосередньо фінансуються Європейським банком.

Наша громада виграла три гранти: Мізяківсько-Хутірський ліцей, Стрижавський ліцей №2 і нове будівництво Центру надання адміністративних послуг-центру дозвілля, який сьогодні дуже необхідний нашій громаді, – каже Михайло Демченко. – У ліцеях виконуються всі роботи, передбачені проєктом, – тепломодернізація, перекриття даху, утеплення, заміна ганків та вікон. Це те, що необхідно цим навчальним закладам.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що загалом йдеться про звичайні, але вкрай потрібні речі – утеплення навчальних закладів, енергозбереження та термомодернізацію.

У Стрижавській громаді реалізують важливі грантові проєкти. В одному навчальному закладі роботи з утеплення та термомодернізації уже завершені, у другому – облаштовують ще й укриття, – зазначив Вячеслав Соколовий. –  Це вкрай важливо сьогодні, адже дає можливість забезпечити безперервний навчальний процес. Утеплення і термомодернізація – це не тільки енергонезалежність та комфортні умови, це ще й суттєва економія коштів. Їх можна спрямувати на поліпшення умов навчання. Наша стрижавська команда на чолі з Михайлом Демченком працює в правильному напрямі.

Голова обласної Ради також ознайомився з роботою Центру надання адміністративних послуг. У рамках Швейцарсько-української Програми EGAP, що впроваджується фондом «Східна Європа» та фінансується Швейцарією, селищна громада отримала робочу станцію для оформлення та видачі внутрішніх та закордонних паспортів.

286 послуг – майже 300. Важливо, щоб цього було достатньо і щоб цим користувалися люди. Поява паспортних послуг у Стрижавській громаді – це продовження децентралізації, адже послуга наближається до жителя громади, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Велику справу роблять наші захисники, а ми маємо посилено працювати в тилу – створювати умови для сімей військових.

Представниця Українсько-Швейцарського проєкту системи EGAP зазначила, що паспортна станція стане ще одним кроком до позитивної цифровізації і покращення якості надання послуг в громаді.

У Стрижавській громаді реалізовують три проєкти за «Програмою з відновлення України»

Стрижавський селищний голова Михайло Демченко розповів про перспективи будівництва Центру надання адміністративних послуг - центру дозвілля.

Працівники селищної ради працюють у приміщенні, яке ми винаймаємо в приватників. І місця у нас не вистачає для повноцінного обслуговування жителів. У ЦНАПі ми плануємо збільшити кількість послуг, – сказав Михайло Демченко. – Плануємо збудувати чотириповерхову будівлю, в якій будуть також Центр дозвілля і Будинок культури та Дія-центр. Там облаштуємо протирадіаційне укриття на 1000 людей.

Нагадаємо, у ЦНАПі в Крижополі почала працювати електронна черга. Це допоможе знизити термін перебування у черзі, адже обрати зручний час та дату для відвідування можна заздалегідь.

Читайте також

Майже 300 вінничан вже оновили свої дані у ЦНАПах - як це зробити
Детальніше
Стрижавську громаду з робочим візитом відвідав почесний консул Латвії
Детальніше
У Вінниці запрацює Центр денного перебування для дітей віком від 6 до 12 років
Детальніше
На Стрижавському родовищі мігматитів відбудуться планові вибухові роботи
Детальніше
У Стрижавці та Мізяківських Хуторах капітально відремонтували ліцеї
Детальніше
Сьогодення Вінниці та перспективи Європейського розвитку
Детальніше