У Козятинській громаді відкрили меморіальну дошку на честь молодого Героя

У Козятинській громаді відкрили меморіальну дошку на честь молодого Героя

21:44 30.05.2025

У Пиковецькій гімназії відбулася зворушлива подія — урочисте відкриття меморіальної дошки на честь мужнього захисника та Героя України Вячеслава Залевського з позивним "Хміль".

Про це 30 травня інформує Козятинська міська рада.

Рівно рік тому, 30 травня 2024 року, Вячеслав Залевський трагічно загинув, виконуючи бойове завдання на території Серебрянського лісництва, - йдеться у повідомленні.

Вшанувати світлу пам'ять воїна який віддав своє життя за волю та незалежність України, зібралися його родина, друзі, знайомі, представники громади, а також численні гості та небайдужі жителі. До заходу долучилися священнослужителі, декан історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського, кандидат наук, професор Олег Мельничук, та командир з позивним "Буль". Особливо щемливою миттю стало зачитування побратимами Вячеслава Молитви Націоналіста.

У Козятинській громаді відкрили меморіальну дошку на честь молодого Героя

Лунало багато добрих слів та щемливих історій з життя Воїна, які розкривали його неймовірну силу духу та патріотизм.

Вячеслав, попри проблеми із зором, завжди прагнув до війська і мріяв стати військовим. Хоча він не пройшов медичну комісію до ЗСУ, його глибока любов до історії України та захоплення військовою реконструкцією привели його до "Азову" — 12 бригади спеціального призначення Національної гвардії України — у січні 2024 року.

Як він сам сказав своїй мамі: "Мамо, не плач. Я вибрав шлях воїна, пишайся мною!". Навіть отримавши поранення, він зберігав почуття гумору, жартуючи з побратимами.

"Хміль" був для своїх побратимів як молодший брат, завжди прагнув робити більше і краще за всіх, попри свої фізичні особливості. Його командир підкреслив: 

Я з гордістю скажу: цей хлопчина зробив більше ніж я та більшість людей, які знаходяться поруч зі мною. Він був саме тією людиною, якою пишаються командири.

Ім'я Вячеслава Залевського назавжди повернулося у рідну школу — в пам’ять, в історію, у совість поколінь. 

Нагадаємо, на Вінниччині відбулось відкриття меморіальної дошки в пам’ять про Героя та Захисника України – Владислава Козачишина. Про це інформують в Оратівському районному суді.

Читайте також

Загинув у боях на Донеччині у Гайсині підтвердили смерть військового
Загинув у боях на Донеччині: у Гайсині підтвердили смерть військового
Детальніше
Приховав поранення, щоб повернутись на фронт Калинівська громада прощатиметься з Героєм
Приховав поранення, щоб повернутись на фронт: Калинівська громада прощатиметься з Героєм
Детальніше
Вінницький суд засудив російську співачку, яка закликала захопити Київ і Варшаву
Вінницький суд засудив російську співачку, яка закликала захопити Київ і Варшаву
Детальніше
«Не маємо права забути» у Вінниці 28 липня згадають жертв теракту в Оленівці
«Не маємо права забути»: у Вінниці 28 липня згадають жертв теракту в Оленівці
Детальніше
«Безвісти зниклі — не значить забуті» у Сутисках відкрили Алею Надії
«Безвісти зниклі — не значить забуті»: у Сутисках відкрили Алею Надії
Детальніше
Радник Президента показав карту загрози від нових «Шахедів» Вінниця поки поза зоною ударів
Радник Президента показав карту загрози від нових «Шахедів»: Вінниця поки поза зоною ударів
Детальніше