У Гайсинській громаді створять реабілітаційно-оздоровчий центр "Долина УБД"

У Гайсинській громаді створять реабілітаційно-оздоровчий центр "Долина УБД"

16:56 07.05.2024

На минулій сесії Вінницької обласної ради вирішили передати Гайсинській громаді земельну ділянку площею в 9,4 га. Там планують створити реабілітаційно-оздоровчий центр "Долина УБД".

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий разом з головою Гайсинської районної ради Віталієм Савчуком, Гайсинським міським головою Анатолієм Гуком та депутатом міської ради Вадимом Мартинюком оглянули земельну ділянку.

Голова громадської організації "Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району" Микола Данилюк розповів, що одним із пріоритетів діяльності було визначено створення реабілітаційно-оздоровчого центру для учасників бойових дій.

Наша ідея полягала в впровадженні сімейної реабілітації - щоб ветеран зі своєю сім'єю, з дружиною і дітьми, міг відпочити і відновитися. Почали шукати таке місце. У 2017 році почали втілювати в життя ідею відкриття реабілітаційного центру. Подали документи на виділення нам цієї ділянки в постійне користування, тоді вона була у власності обласного комунального підприємства "Віноблагроліс". Нам пішли назустріч, швидко все оформили й в 2020 році надали цю ділянку в користування. Восени минулого року ми звернулися до голови обласної Ради з проханням передати цю ділянку в комунальну власність міста Гайсина. Дякуємо, що почули, - розповів Микола Данилюк.

У Гайсинській громаді створять реабілітаційно-оздоровчий центр "Долина УБД"

За його словами, планують побудувати 10 будиночків сімейного типу, з них п'ять - будуть інклюзивні. Планують також обладнати зал з тренажерами.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий зазначає, що допомога та підтримка військових - головний пріоритет у діяльності обласної ради.

З 2017 року цю місцину називають "Долина УБД". Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району обрала її для сімейного відпочинку ветеранів. Водойми почистили, чагарники повирубали, облаштували кілька будиночків, - зазначив Вячеслав Соколовий. - Нині, під час повномасштабної війни, питання реабілітації військових стало вкрай важливим. Наш обов'язок - підтримати ветеранську організацію, її ініціативу. І ми це зробили! "Долина УБД" зможе стати повноцінним комунальним центром фізичної та психологічної реабілітації  для військовослужбовців та їхніх родин. Це дуже потрібно. Дякуємо нашим ветеранам, захисникам і захисницям!

У Гайсинській громаді створять реабілітаційно-оздоровчий центр "Долина УБД"

У Гайсині голова обласної ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов відвідали музей АТО й Парк Пам’яті та Слави учасників бойових дій АТО, які створені в місті у 2017 році. 2018 року музею АТО було надано звання народного.

Нагадаємо, у Вінницькій області активно розвивають мережу реабілітаційних закладів. Аби військові та цивільні мали доступ до якісних послуг, Печерську обласну лікарню відновного лікування очікують зміни.

Читайте також

"Це було мрією дитинства": кінологиня з Вінниччини розповіла про службу з чотирилапими напарниками
Детальніше
В Україну повернули тіла 254 полеглих оборонців
Детальніше
Для українських оборонців, які проходять реабілітацію, "Подільська громада" зібрала книги
Детальніше
Нові зміни до проходження військово-лікарської комісії. Хто звільняється від проходження ВЛК?
Детальніше
В Кінологічному навчальному центрі народилися цуценята. Державна прикордонна служба поділилась відео
Детальніше
Військові врятували жінку, яка тікала з окупованих Олешок через зруйнований Антонівський міст
Детальніше