У Бердичівському гарнізонному будинку офіцерів відкрили фотовиставку

У Бердичівському гарнізонному будинку офіцерів відкрили фотовиставку

16:39 15.08.2023

До головного національного свята держави, Дня Незалежності України, у 30-му гарнізонному будинку офіцерів, що на Житомирщині, вирішили влаштувати фотовиставку, присвячену тому, як героїчно виборюють українську незалежність у боях із ворогом мужні вояки Бердичівського гарнізону. 

У Будинку офіцерів журналістові АрміяInform розповіли, що така ідея виникла давно, оскільки військовослужбовці частин гарнізону беруть участь у відсічі російської агресії з її перших днів, і за цей час соціальні мережі та засоби масової інформації облетіли вже тисячі насправді неповторних світлин, зроблених нашими героїчними хлопцями та дівчатами у районах ведення бойових дій.

Ми звернулися до командування та своїх друзів у військових частинах гарнізону — артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, окремому автомобільному батальйоні та батальйоні територіальної оборони — з проханням надати фотографії для виставки, — розповідає начальник гарнізонного Будинку офіцерів майор Олег Цилінський. — Тож коли в наших руках опинилося кількасот приголомшливих світлин, ми постали перед нелегким вибором, адже планували розмістити у фоє Будинку офіцерів 3 стенди. Після довгих роздумів та вагань обрали 35 найбільш, на погляд колективу Будинку офіцерів, вражаючих фотографій, і ось вже другий тиждень поспіль відвідувачі нашого військового закладу культури мають змогу зустрітися очима з нашими мужніми захисниками та захисницями й побачити, у яких пекельних та надзвичайно важких умовах їм доводиться відстоювати нашу Незалежність.

На 35 світлинах — події після 24 лютого 2022 року. У Будинку офіцерів запевняють, що навіть такий вибір був дуже складним, тож фотографії часів АТО та ООС вирішили в експозиції не виставляти — об’єктивно світлини, зняті після широкомасштабного вторгнення орди з боліт, як правило, є більш видовищними й разючими.

Тут — бої на Донбасі й Харківщині, а також в інших регіонах, де велися чи тривають бойові дії, хвилини перепочинку та бойові будні, прості щирі обличчя втомлених, але незломлених людей — гармашів та водіїв, стрільців та молодих командирів, які на війні виросли з рядових солдатів до офіцерів. Серед них — у тому числі й кавалери державних нагород та військовослужбовці, нагороджені відомчими відзнаками. І всі вони — прості трудяги цієї надзвичайно важкої війни. І здебільшого — це ті, чий піт береже кров піхоти.

У Бердичівському гарнізонному будинку офіцерів відкрили фотовиставку

За час роботи виставки, а вона триває з перших днів серпня, її відвідали вже більше як тисяча бердичівлян.

У Будинку офіцерів пояснюють, що спеціальних екскурсій в реаліях сьогодення наразі не влаштовують, але фотовиставка є відкритою, а з огляду на те, що щодня заклад військової культури відвідує не менше як сотня дорослих та дітей, — тут діє багато секцій та гуртків — до Дня Незалежності кількість тих, хто ознайомився з експозицією становитиме не одну тисячу осіб.

Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення Таїсія фотографувала пейзажі, зараз чіпляє найпотаємніші струни душі своїми портретними роботами. Головна героїня світлин – бабуся з погребищенської громади.

Читайте також

Мешканці Бершадської громади провели в останню путь полеглого Героя
Детальніше
На фронті загинув хоробрий солдат із Сосонки - Героя зустрінуть “живим коридором”
Детальніше
У Вінниці відкрили фотовиставку робіт загиблого захисника Юрія Мигуна
Детальніше
Через війну покинули рідний дім: будинок сімейного типу з Вовчанська переїхав у Жмеринку
Детальніше
В Україну повернули тіла 254 полеглих оборонців
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше