У 14 громадах Вінниччини впроваджують пілотний проєкт профорієнтації дітей та підлітків
У 396 територіальних громадах України триває національне пілотування системи профорієнтації дітей і підлітків. Серед громад–учасниць — 14 з Вінниччини.
Про це інформує пресслужба Вінницької обласної ради.
Мета ініціативи — створити цілісну, стійку та доступну модель супроводу учнів у виборі майбутньої професії. Це один із ключових елементів реалізації реформи «Нова українська школа», зокрема її третього етапу — розвитку старшої профільної школи. Пілотування втілюється Швейцарсько-українським проєктом DECIDE в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, закладами освіти та роботодавцями, — йдеться у повідомленні.
В Уланівській громаді, яка бере участь у проєкті, розповіли, що пілотування національної системи профорієнтації буде проходити в уланівському ліцеї. Першим кроком участі стало проведення у грудні опитування серед учнів, педагогів, батьків, випускників ліцею, представників органів місцевого самоврядування та місцевих роботодавців. Це опитування дозволило оцінити стан профорієнтаційної роботи та визначити напрями її подальшого розвитку.
Ініціатори проєкту повідомляють, що упродовж 2025–2027 років на рівні громад та областей буде забезпечено:
- повний експертний супровід у створенні й розвитку системи профорієнтації, що передбачає тісну співпрацю закладів освіти, влади та бізнесу;
- навчання кар’єрних координаторів у громадах та координаторів із профорієнтації в обласних військових адміністраціях за спеціальними короткостроковими програмами підвищення кваліфікації;
- підготовку кар’єрних радників у школах та інтеграцію в навчальні плани ЗЗСО курсу за вибором «Професії» для учнів 8–9 класів, який допомагає підліткам краще зрозуміти свої інтереси та спробувати різні види діяльності.
Крім того, 50 найактивніших громад у 2026 році отримають гранти на створення сучасних профорієнтаційних просторів для дітей та підлітків.
Нагадаємо, відділ молодіжної політики Вінницької міської ради спільно з VinSmart Центром продовжують реалізацію серії профорієнтаційних заходів для підлітків. Відбудеться екскурсія до одного з провідних виробників професійного аудіообладнання – компанії «PARK AUDIO».





