Стратегію розвитку до 2030 року ухвалили в Бабчинецькій територіальній громаді

Стратегію розвитку до 2030 року ухвалили в Бабчинецькій територіальній громаді

11:50 30.04.2021
12

На черговій сесії Бабчинецької сільської ради, яка відбулася 28 квітня, депутати одноголосно ухвалили комплексний план розвитку своєї громади – Стратегію 2030. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко, депутат обласної Ради Віталій Бень і начальниця відділу стратегічного планування та інвестиційної діяльності виконавчого апарату обласної Ради Марія Якименко.

За словами сільського голови Ніни Зварич, місія Стратегії полягає у впровадженні сучасних інструментів менеджменту, що надасть змогу Бабчинецькій територіальній громаді реалізувати свій потенціал, покращити конкурентоспроможність, і, відповідно, допоможе привернути увагу інвесторів та грантодавців.

Підготовка цього важливого документа відбувалася за участю  представників всіх населених пунктів, які увійшли до складу Бабчинецької сільської територіальної громади, депутатів, представників місцевих закладів, підприємств та установ, приватних підприємців, громадських активістів, різногалузевих фахівців, - зазначила Ніна Зварич. - Не легко приймати рішення під час робочих засідань. Від мешканців відібрано 36 проєктних ідей, які лягли в основу нашого стратегічного плану. Стратегія 2030 – це живий документ, до якого можуть і повинні вноситися зміни, щоб максимально скористатися всіма можливостями розвитку і мінімізації ризиків. Перед нами – великі плани й важливі завдання.

Вітаючи депутатів і всіх жителів Бабчинецької громади з прийняттям Стратегії, Дмитро Чаленко наголосив, що їхня територіальна громада прийняла естафету ухвалення документу стратегічного планування і стала 20-ою громадою Вінниччини, яка вже має свою Стратегію.

Як зробити так, щоб цей документ не залишився лише папірцем?  Не варто чекати надто швидкого успіху. Позитивні зміни мають накопичуватись, - сказав Дмитро Чаленко. - Доведеться пробувати ще і ще, поки вона спрацює і дасть ефективний результат. Громада буде успішною тоді, коли до реалізації плану розвитку будуть долучатися і влада, і бізнес, і мешканці громади. Така співпраця дасть можливість створити міцний фундамент для розвитку. У діалозі будуть народжуватися нові ідеї, проєкти, відкриватися нові проблеми, які раніше не помічали. Великі цілі дають великий результат.

Заступник голови облради навів приклад успішної громади, яка мала стратегію і реалізувала її. Це – Вінниця, яка поставила перед собою головну мету – стати комфортним європейським містом.

Цій меті були підпорядковані пріоритети розвитку Стратегії "Вінниця-2020". Це і дозволило громаді бути лідером у різних сферах і шість років поспіль утримува­ти звання найкомфортнішого міста України. Нещодавно Вінниця знову прийняла Стратегію свого розвитку, але вже до 2030 року. Головне - розкласти пріоритети на конкретні цілі й сформувати плани і заходи, які Ви будете виконувати та досягати бажаного результату, – зазначив Дмитро Чаленко.

Основні цілі, визначені в Стратегії розвитку Бабчинецької громади:

  • Конкурентоспроможна громада зі стійкою економікою.
  • Комфортна громада з високим рівнем якості життя.
  • Розвинена інфраструктура на засадах сталого розвитку.
  • Громада для кожного.

Через 10 років мешканці громади хочуть бачити її місцем, де буде комфортно працювати та проживати; територією, де ефективно використовується сільськогосподарський потенціал; з активними та підприємливими жителями;  якісними дорогами, освітленими вулицями та сучасними зонами відпочинку.

Довідково

18 грудня 2016 року створено Бабчинецьку сільську територіальну громаду шляхом об‘єднання Бабчинецької, Вила-Ярузької сільських рад у рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року. 25 жовтня 2020 року до складу громади увійшли: Бабчинецька територіальна громада (с.Бабчинці, с.Нове Життя, с.Гамулівка, с.Вазлуївка, с.Майорщина); Вила-Ярузька територіальна громада (с.Вила-Ярузькі, с.Букатинка); Бандишівська територіальна громада (с.Бандишівка); Мервинецька територіальна громада (с.Мервинці, с.Новомикільськ); Моївська територіальна громада (с.Моївка, с.Степне); Вітрівська територіальна громада (с.Вітрівка). Нині на території Бабчинецької сільської громади проживає 5463 особи.

Нагадаємо, у Томашпільській селищній громаді ухвалили Стратегію розвитку до 2030 року.

Читайте також
В Тульчині пройшла конференція "Української Стратегії Гройсмана"
Детальніше
Експертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громади
Детальніше
У Калинівській громаді на зарплату вчителям не вистачає 14 млн грн
Детальніше
Вінницькі громади можуть розраховувати на підтримку “СпільноФонду”
Детальніше
У місто Бар впровадили довгострокове планування
Детальніше
Копайгородська громада ухвалила Стратегію розвитку 2030
Детальніше